Категорија: Свет

1 182 183 184 185 186 199 1840 / 1982 НАПИСИ
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 247, ПОТРАГАТА ПО ПРЕЖИВЕАНИ ПРОДОЛЖУВА

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 247, ПОТРАГАТА ПО ПРЕЖИВЕАНИ ПРОДОЛЖУВА

Најмалку 247 луѓе загинаа и 368 се повредени во земјотресот што вчера ја погоди централна Италија, додека илјадници спасувачи продолжуваат со напорите ...
НАЈМАЛКУ 159 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, СПАСУВАЧИТЕ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО

НАЈМАЛКУ 159 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, СПАСУВАЧИТЕ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО

Земјотресот што вчера ја погоди централна Италија уби најмалку 159 луѓе, соопшти Агенцијата за цивилна заштита, зголемувајќи ја претходната бројка до ...
НАЈМАЛКУ 120 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, 1.500 ЛУЃЕ БЕЗ ДОМ

НАЈМАЛКУ 120 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, 1.500 ЛУЃЕ БЕЗ ДОМ

Најмалку 120 луѓе загинаа во земјотресот што го погоди планинскиот реон во централна Италија, соопшти премиерот Матео Ренци. Земјотресот со јачина од ...
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 73

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 73

Италијанската агенција за цивилна заштита соопшти дека бројот на загинати во земјотресот со јачина од 6,2 степени достигна 73, а има и стотици повреде ...
НАЈМАЛКУ 38 ЗАГИНАТИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЕДНО БЕБЕ, ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 38 ЗАГИНАТИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЕДНО БЕБЕ, ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

Земјотрес со јачина од 6,2 степени ја погоди централна Италија, оставајќи најмалку 38 мртви, вклучувајќи едно бебе, јави “Анса”. 150 се водат како исч ...
СЕ УШТЕ СЕ ТРЕСЕ ЗЕМЈАТА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА ВО КОЈ ЗАГИНА НАЈМАЛКУ 21 ЛИЦЕ

СЕ УШТЕ СЕ ТРЕСЕ ЗЕМЈАТА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА ВО КОЈ ЗАГИНА НАЈМАЛКУ 21 ЛИЦЕ

Силен и плиток земјотрес ја погоди централна Италија рано утрово, оставајќи ги преплашените жители надвор од нивните домови и засега непознат број нас ...
НАЈМАЛКУ 21 ЖРТВА, ПОЛОВИНА ОД ГРАТЧЕТО АМАТРИЧЕ ГО НЕМА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 21 ЖРТВА, ПОЛОВИНА ОД ГРАТЧЕТО АМАТРИЧЕ ГО НЕМА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Земјотрес со јачина од 6,2 ја погоди централна Италија, има најмалку 21 загинат, а многумина се затрупани под урнатините, велат италијанските власти, ...
СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

Земјотес со јачина од 6,2 степени ја погоди централна Италија и најмалку 14 лица се загинати и многумина заробени под урнатините, соопштија официјални ...
ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

Самоубиствениот бомбашки напад во турскиот град Газиантеп во кој загинаа над 50 луѓе бил извршен од дете на возраст помеѓу 12 и 14 години, соопшти тур ...
БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

Во експлозијата што се случи во сабота навечер на свадба на отворено во јужниот турски град Газиантеп, според последните податоци загинаа најмалку 30 ...
1 182 183 184 185 186 199 1840 / 1982 НАПИСИ