Категорија: Свет

1 174 175 176 177 178 206 1760 / 2051 НАПИСИ
БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР БОЈКО БОРИСОВ НАЈАВИ ОСТАВКА ОТКАКО НЕГОВАТА КАНДИДАТКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА  БЕШЕ ПОРАЗЕНА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР БОЈКО БОРИСОВ НАЈАВИ ОСТАВКА ОТКАКО НЕГОВАТА КАНДИДАТКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА БЕШЕ ПОРАЗЕНА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе поднесе оставка откако првичните резултати од претседателските избори покажаа дека неговата партија ГЕ ...
ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ВО НОВ ЗЕЛАНД ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ЦУНАМИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД 7,8 СТЕПЕНИ

ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ВО НОВ ЗЕЛАНД ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ЦУНАМИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД 7,8 СТЕПЕНИ

Цунами го погоди Јужниот остров на Нов Зеланд по земјотресот од 7,8 степени што удри нешто по полноќ по локално време на 95 километри од најблискиот г ...
„ЛЕГО“ НЕМА ДА РЕКЛАМИРА ВО МЕДИУМИ ШТО ПОТТИКНУВААТ ОМРАЗА КОН ДЕЦАТА НА ИМИГРАНТИТЕ

„ЛЕГО“ НЕМА ДА РЕКЛАМИРА ВО МЕДИУМИ ШТО ПОТТИКНУВААТ ОМРАЗА КОН ДЕЦАТА НА ИМИГРАНТИТЕ

Данската компанија за производство на играчки „Лего“ соопшти дека нема повеќе да рекламира во британскиот дневен весник Дејли Мејл и уште неколку брит ...
„БАТАКЛАН“ ЌЕ БИДЕ ПОВТОРНО ОТВОРЕН СО КОНЦЕРТ НА СТИНГ ЕДНА ГОДИНА ПО МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ

„БАТАКЛАН“ ЌЕ БИДЕ ПОВТОРНО ОТВОРЕН СО КОНЦЕРТ НА СТИНГ ЕДНА ГОДИНА ПО МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ

Една година по смртоносниот терористички напад во салата за концерти „Батаклан“ во Париз, во кој загинаа 90 луѓе, британскиот пејач Стинг вечерва ќе и ...
ОД СЛИКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ – ТРАМП И ОБАМА

ОД СЛИКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ – ТРАМП И ОБАМА

Кога Доналд Трамп се сретна со Барак Обама во Белата куќа, едвај можеа да сокријат дека не се поднесуваат. Пред изборите, Трамп го нарече Обама најлош ...
ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

Ѕвезда на реалните шоуа, милијардер, магнат во бизнисот со недвижности и контроверзен политички аутсајдер - идејата дека Доналд Трамп ќе стане претсед ...
НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

Поразениот кандидат за американски преседател Хилари Клинтон се надева дека Доналд Трамп ќе биде успешен претседател на сите Американци. Во првата ...
ТОА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВИ ТРАМП, ДЕМОКРАТИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО СМЕНАТ СО ДЕЦЕНИИ

ТОА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВИ ТРАМП, ДЕМОКРАТИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО СМЕНАТ СО ДЕЦЕНИИ

Доналд Трамп стана 45. претседател на Америка по неверојатната победа за ВИП бизнисменот и почетник во политиката, кој ги искористи економската неизве ...
НЕМА ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОВОР

НЕМА ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОВОР

Новиот претседател на САД Доналд Трамп им вети на американските граѓани дека нема да ги разочaра и дека ќе биде претседател на сите Американци. Новиот ...
ТРАМП НА ЧЕКОР ДО БЕЛАТА КУЌА ПО ПОБЕДАТА ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

ТРАМП НА ЧЕКОР ДО БЕЛАТА КУЌА ПО ПОБЕДАТА ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

Доналд Трамп се најде на чекор до Белата куќа, откако оствaри клучни победи над Хилари Клинтон во Флорида, Охајо и Северна Каролина на изборите за аме ...
1 174 175 176 177 178 206 1760 / 2051 НАПИСИ