Категорија: Свет

1 174 175 176 177 178 308 1760 / 3073 НАПИСИ
ПОЧИНА ЏОН МЕКЕЈН, АМЕРИКАНСКИ ВОЕН ХЕРОЈ КОЈ СТАНА СЕНАТОР И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

ПОЧИНА ЏОН МЕКЕЈН, АМЕРИКАНСКИ ВОЕН ХЕРОЈ КОЈ СТАНА СЕНАТОР И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

Џон Мекејн, ветеран на Виетнамската војна кој стана угледен сенатор и претседателски кандидат, почина утрово на 81-годишна возраст, само два дена отка ...
15 ЗАГИНАТИ ВО ПРЕВРТУВАЊЕТО НА АВТОБУС ВО БЛИЗИНА НА СОФИЈА

15 ЗАГИНАТИ ВО ПРЕВРТУВАЊЕТО НА АВТОБУС ВО БЛИЗИНА НА СОФИЈА

Петнаесет луѓе загинаа, а 27 се повредени кога автобус излета од автопат во близина на Софија и се преврте. Полицијата соопшти дека автобусот преве ...
ДВАЈЦА МРТВИ ВО НАРОДНАТА БИБЛИОТЕКА ВО БЕЛГРАД, СЕ ЗАДУШИЛЕ ОД НЕИСПРАВНИ ПРОТИВПОЖАРНИ АПАРАТИ

ДВАЈЦА МРТВИ ВО НАРОДНАТА БИБЛИОТЕКА ВО БЕЛГРАД, СЕ ЗАДУШИЛЕ ОД НЕИСПРАВНИ ПРОТИВПОЖАРНИ АПАРАТИ

Две лица загинаа во Народната библиотека во Белград и Министерството за внатрешни работи потврди дека тие се задушиле. Српските медиуми објавија де ...
ПОРАДИ ШУМСКИ ПОЖАРИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ СЕЛА ВО ОКОЛИНАТА НА БЕРЛИН

ПОРАДИ ШУМСКИ ПОЖАРИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ СЕЛА ВО ОКОЛИНАТА НА БЕРЛИН

Жителите на три села во околината на Берлин се евакуирани, откако неколку шумски пожари излегоа од контрола. Дополнителен ризик претставуваат складишт ...
АКО МИ НАПРАВАТ ИМПИЧМЕНТ, ЌЕ СЕ УРНЕ ЕКОНОМИЈАТА, ВЕЛИ ТРАМП

АКО МИ НАПРАВАТ ИМПИЧМЕНТ, ЌЕ СЕ УРНЕ ЕКОНОМИЈАТА, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп предупреди дека американската економија ќе претрпи големи штети доколку против него се покрене постапката за импичмент. „Ако ми направат ...
ЛИДЕРОТ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ИМ ПОРАЧА НА СВОИТЕ БОРЦИ ДА ИЗДРЖАТ ВО ПРВАТА СНИМКА ОД СЕПТЕМВРИ 2017

ЛИДЕРОТ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ИМ ПОРАЧА НА СВОИТЕ БОРЦИ ДА ИЗДРЖАТ ВО ПРВАТА СНИМКА ОД СЕПТЕМВРИ 2017

Исламска држава објави аудиоснимка, на којашто наводно зборува нејзиниот мистериозен лидер Абу Бакр ал-Багдади, кој за последен пат се огласи пред реч ...
АДВОКАТОТ МАЈКЛ КОЕН ПРИЗНА ДЕКА СО НЕЛЕГАЛНИ ИСПЛАТИ ГИ ЗАМОЛЧУВАЛ ЉУБОВНИЦИТЕ НА ТРАМП

АДВОКАТОТ МАЈКЛ КОЕН ПРИЗНА ДЕКА СО НЕЛЕГАЛНИ ИСПЛАТИ ГИ ЗАМОЛЧУВАЛ ЉУБОВНИЦИТЕ НА ТРАМП

Мајкл Коен, поранешниот адвокат на Доналд Трамп, во судот во Њујорк се изјасни како виновен за кршење на законите за финансирање кампања, што се смета ...
ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 50 ГОДИНИ ПРАШКА ПРОЛЕТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ БАБИШ

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 50 ГОДИНИ ПРАШКА ПРОЛЕТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ БАБИШ

Свеченоста на која им се оддаваше почит на жртвите на советската инвазија на Чехословачка во 1968 година се претвори во протест против чешкиот премиер ...
„МАЈКРОСОФТ“ ТВРДИ ДЕКА СПРЕЧИЛ ОБИДИ ЗА РУСКО ХАКИРАЊЕ НА ПОЛИТИЧКИ ОРГАНИЗАЦИИ ВО САД

„МАЈКРОСОФТ“ ТВРДИ ДЕКА СПРЕЧИЛ ОБИДИ ЗА РУСКО ХАКИРАЊЕ НА ПОЛИТИЧКИ ОРГАНИЗАЦИИ ВО САД

„Мајкрософт“ објави дека спречил руски обиди за сајбернапади врз конзервативни групи во САД. Руските хакери притоа се обиделе да украдат податоци о ...
НАЈМАЛКУ 11 ПЛАНИНАРИ ЗАГИНАЛЕ ВО ПОПЛАВАТА ВО КАЊОН ВО ЈУЖНА ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 11 ПЛАНИНАРИ ЗАГИНАЛЕ ВО ПОПЛАВАТА ВО КАЊОН ВО ЈУЖНА ИТАЛИЈА

Најмалку 11 планинари загинале во поплавите што ја погодија јужна Италија, а неколкумина се водат како исчезнати. Тие пешачеле низ еден кањон во нацио ...
1 174 175 176 177 178 308 1760 / 3073 НАПИСИ