Категорија: Свет

1 171 172 173 174 175 227 1730 / 2268 НАПИСИ
КИНА ПОГУБУВА ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ ОТКОЛКУ ОСТАТОКОТ ОД СВЕТОТ ЗАЕДНО

КИНА ПОГУБУВА ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ ОТКОЛКУ ОСТАТОКОТ ОД СВЕТОТ ЗАЕДНО

Кина погубува повеќе луѓе секоја година отколку целиот останат свет заедно, со систем за казни целосно скриен под официјална тајна, се вели во извешта ...
БЕЛАТА КУЌА ПРЕДУПРЕДИ НА НОВИ НАПАДИ ПРОТИВ АСАД И ПОКРАЈ РУСКОТО ПРОТИВЕЊЕ

БЕЛАТА КУЌА ПРЕДУПРЕДИ НА НОВИ НАПАДИ ПРОТИВ АСАД И ПОКРАЈ РУСКОТО ПРОТИВЕЊЕ

Белата куќа кажа дека останува отворена за понатамошна воена акција во Сирија откако минатата недела бомбардираше сириски аеродром поради употреба на ...
ЛЕ ПЕН НЕГИРА ДЕКА ФРАНЦИЈА ИСПРАЌАЛА ЕВРЕИ ВО НАЦИСТИЧКИ КОНЦЕНТРАЦИОНИ ЛОГОРИ

ЛЕ ПЕН НЕГИРА ДЕКА ФРАНЦИЈА ИСПРАЌАЛА ЕВРЕИ ВО НАЦИСТИЧКИ КОНЦЕНТРАЦИОНИ ЛОГОРИ

Францускиот претседателски кандидат Емануел Макрон вели дека десничарскиот кандидат Марин Ле Пен направила сериозна грешка со тврдењето дека Франција ...
НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

Осомничениот за нападот со камион во Стокхолм требало да биде депортиран и имал екстремистички тендеции, соопшти шведската полиција. 39-годишен Узбеки ...
НАЈМАЛКУ 25 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО КОПТСКА ЦРКВА ВО ЕГИПЕТ

НАЈМАЛКУ 25 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО КОПТСКА ЦРКВА ВО ЕГИПЕТ

Најмалку 25 луѓе загинаа во експлозија во коптска христијанска црква во северен Египет за време на литургија за Цветници, соопшти египетското министер ...
СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

  Шведската стоковна куќа во Стокхолм во која што во петокот удри украден камион со пиво, при што четири лица загинаа, а 15 се повредени, дене ...
ПОЛИЦИЈАТА ДЕАКТИВИРА БОМБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО И УАПСИ ОСОМНИЧЕН

ПОЛИЦИЈАТА ДЕАКТИВИРА БОМБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО И УАПСИ ОСОМНИЧЕН

Полицијата во норвешкиот главен град Осло рече дека е неутрализирана експлозивна направа најдена во густо населена област во центарот на градот доцна ...
ВОЈСКАТА, ПОЛИЦИЈАТА И НАРОДОТ ЗАЕДНО ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ВУЧИЌ ВО БЕЛГРАД

ВОЈСКАТА, ПОЛИЦИЈАТА И НАРОДОТ ЗАЕДНО ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ВУЧИЌ ВО БЕЛГРАД

Илјадници луѓе се собраа денеска на протестот што го организираа синдикатите на војската и на полицијата, незадоволни од материјалниот статус на врабо ...
УЗБЕКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ Ѝ БИЛ ПОЗНАТ НА ПОЛИЦИЈАТА

УЗБЕКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ Ѝ БИЛ ПОЗНАТ НА ПОЛИЦИЈАТА

Човекот уапсен под сомнение за тероризам по нападот со камион во Стокхолм е од Узбекистан и им бил познат на разузнавачките служби, соопштија шведскит ...
ЧЕТИРИ МРТВИ, ЕДЕН УАПСЕН ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО СТОКХОЛМ

ЧЕТИРИ МРТВИ, ЕДЕН УАПСЕН ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО СТОКХОЛМ

Четири луѓе загинаа во терористичкиот напад во центарот на Стокхолм попладнево и најмалку 15 се повредени откако украден камион влета во група луѓе на ...
1 171 172 173 174 175 227 1730 / 2268 НАПИСИ