Категорија: Свет

1 192 193 194 195 196 213 1940 / 2129 НАПИСИ
ПО ПАНАМСКИТЕ, СЕГА И БАХАМСКИ ДОКУМЕНТИ ОТКРИВААТ ПОЛИТИЧАРИ СО ВРСКИ ВО ДАНОЧНИТЕ РАЕВИ

ПО ПАНАМСКИТЕ, СЕГА И БАХАМСКИ ДОКУМЕНТИ ОТКРИВААТ ПОЛИТИЧАРИ СО ВРСКИ ВО ДАНОЧНИТЕ РАЕВИ

Пет месеци по објавувањето на Панамските документи, излегоа на виделина нови информации од светот на оф шор даночните раеви, кои содржат имиња на дире ...
БРЕД ПИТ Е МНОГУ РАСТАЖЕН ПОРАДИ РАЗВОДОТ СО АНЏЕЛИНА ЏОЛИ

БРЕД ПИТ Е МНОГУ РАСТАЖЕН ПОРАДИ РАЗВОДОТ СО АНЏЕЛИНА ЏОЛИ

Актерот Бред Пит кажа дека е „многу растажен“ што неговата сопруга Анџелина Џоли поднесе барање за развод и побара да биде заштитена приватноста на ни ...
ВО БУНТ ИЗГОРЕ ПОЛА БЕГАЛСКИ КАМП НА ЛЕЗБОС

ВО БУНТ ИЗГОРЕ ПОЛА БЕГАЛСКИ КАМП НА ЛЕЗБОС

Во насилни инциденти изгоре половина од бегалскиот центар Морија на островот Лезбос. Повеќе од 60 отсто од шаторите во кампот се целосно уништени, а и ...
АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВА ОД БРЕД ПИТ, ПОТВРДИ НЕЈЗИНИОТ АДВОКАТ

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВА ОД БРЕД ПИТ, ПОТВРДИ НЕЈЗИНИОТ АДВОКАТ

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, потврди адвокатот на холивудската актерка. Адвокатот Роберт Офер кажа дека актерката вчера подн ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

48-часовната потрага по бомбашот кој го тероризираше Њујорк викендов заврши синоќа со престрелка помеѓу полицијата и осомничениот за нападите, во која ...
УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

Ахмад Кан Рахами, осомничениот за бомбашките напади викендов во Њујорк и Њу Џерси, е уапсен и однесен на операција откако беше ранет во престрелката с ...
АМЕРИКАНСКИ АВГАНИСТАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО МЕНХЕТН

АМЕРИКАНСКИ АВГАНИСТАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО МЕНХЕТН

Њујоршката полиција го именуваше 28-годишниот натурализиран американски државјанин Ахмад Кан Рахами, кој е роден во Авганистан, како осомничен за експ ...
КАМЕРИТЕ РЕГИСТРИРАА ПОЛНЕЊЕ КУТИИ НА ИЗБОРИТЕ ВО РУСИЈА, ПАРТИЈАТА НА ПУТИН ПОБЕДИ УБЕДЛИВО

КАМЕРИТЕ РЕГИСТРИРАА ПОЛНЕЊЕ КУТИИ НА ИЗБОРИТЕ ВО РУСИЈА, ПАРТИЈАТА НА ПУТИН ПОБЕДИ УБЕДЛИВО

Единствена Русија, партијата поддржана од претседателот Владимир Путин, освои мнозинство на парламентарните избори во земјата, со огромна предност во ...
УШТЕ ЕДНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЊУ ЏЕРСИ, ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА БОМБАТА ВО ЊУЈОРК

УШТЕ ЕДНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЊУ ЏЕРСИ, ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА БОМБАТА ВО ЊУЈОРК

Сомнителен пакет кој беше пронајден на железничка станица во Њу Џерси експлодирал за време на истрагата на специјалните полициски сили. Како што јавув ...
ЊУЈОРШКИТЕ БОМБИ БИЛЕ НАПРАВЕНИ ДА ПРЕДИЗВИКААТ МАКСИМУМ ЖРТВИ

ЊУЈОРШКИТЕ БОМБИ БИЛЕ НАПРАВЕНИ ДА ПРЕДИЗВИКААТ МАКСИМУМ ЖРТВИ

Бомбата што повреди 29 луѓе во областа Челзи во Њујорк во саботата вечер по локално време и уште една што не експлодираше во близина, биле полни со шр ...
1 192 193 194 195 196 213 1940 / 2129 НАПИСИ