Категорија: Свет

1 889 890 891 892 893 895 8910 / 8942 НАПИСИ
АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ СЛЕТА ВО ИЗМИР ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ СЛЕТА ВО ИЗМИР ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

Авионот на Туркиш ерлајнс на летот ТК 1006, што вечерва требаше од Скопје да слета во Истанбул е пренасочен кон аеродромот во Измир, покажуваат подато ...
НАЈМАЛКУ 10 МРТВИ ВО САМОУБИСТВЕНИ НАПАДИ НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

НАЈМАЛКУ 10 МРТВИ ВО САМОУБИСТВЕНИ НАПАДИ НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Најмалку 10 луѓе се убиени и 20 се повредени вои нападот на Истанбулскиот аеродром „Ататурк“, изјавил министерот за правда Бекир Боздаг за Си Ен ЕН. ...
БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

Шведската Агенција за имиграција изјави дека Британци аплицираат за шведско државјанство за шест пати повеќе од нормалата, но се уште е премногу рано ...
МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ЕУ ЗЕМЈИТЕ ДА НЕ ЈА БРКААТ БРИТАНИЈА ПРЕКУ НОЌ

МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ЕУ ЗЕМЈИТЕ ДА НЕ ЈА БРКААТ БРИТАНИЈА ПРЕКУ НОЌ

Високите претставници на ЕУ постојано ја притискаат Велика Британија за брз излез за да го избегнат периодот на неизвесност за другите членки на ЕУ, н ...
БРИТАНИЈА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ОД ЕУ ВО 2020

БРИТАНИЈА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ОД ЕУ ВО 2020

Обединетото Кралство Велика Британија и Северна Ирска изгласа да ја напушти Европската унија на историскиот референдум што се оддржа вчера, по 43 годи ...
ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

Британскиот премиер Дејвид Камерон си даде оставка и ќе замине од функцијата до октомври, откако Обединетото Кралство Велика Британија и Северна Ирска ...
БРИТАНИЈА УТРЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ОСТАНУВА ВО ЕУ – ВЛОГОТ Е ГОЛЕМ А ГЛАСАЊЕТО КОНЕЧНО

БРИТАНИЈА УТРЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ОСТАНУВА ВО ЕУ – ВЛОГОТ Е ГОЛЕМ А ГЛАСАЊЕТО КОНЕЧНО

Кампањите на обете страни од клучното гласање дали Британија да остане во ЕУ, го почнаа денешниот последен жесток ден крстосувајќи ја земјата за да ги ...
ЕУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА СЕКОЕ НЕДЕЈСТВУВАЊЕ ЌЕ ИМА НЕГАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА МАКЕДОНИЈА

ЕУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА СЕКОЕ НЕДЕЈСТВУВАЊЕ ЌЕ ИМА НЕГАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА МАКЕДОНИЈА

Брисел денеска повторно ги повика македонските политички лидери да седнат на преговарачката маса и да создадат услови за веродостојни избори и истакна ...
КАКО АЈКУЛА ГО ИЗЕДЕ НОВИНАРСТВОТО

КАКО АЈКУЛА ГО ИЗЕДЕ НОВИНАРСТВОТО

Македонија беше спомената на Глобалниот самит на уредници кој се одржува во Виена во еден од примерите како таканареченото „копирај – вметни“ новинарс ...
ПАНАМСКИТЕ ДОКУМЕНТИ – НОВИНАРСКО ИСТРАЖУВАЊЕ НА ГОДИНАТА

ПАНАМСКИТЕ ДОКУМЕНТИ – НОВИНАРСКО ИСТРАЖУВАЊЕ НА ГОДИНАТА

Тимот на германскиот весник Зидојче Цајтунг што ја започна истрагата за таканаречените „Панамски документи“ е добитник на годинашната награда “Истражу ...
1 889 890 891 892 893 895 8910 / 8942 НАПИСИ