ГОРИ ШУМАТА НА ВОДНО, ПОЖАРОТ Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ПОЖАРНАТА

  ГОРИ ШУМАТА НА ВОДНО, ПОЖАРОТ Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ПОЖАРНАТАОд Бригадата за притивпожарна заштита велат дека пожарот не е голем и нема опасност од негово ширење; - Од гасењето на подметатиот пожар на депонијата кај салата „Борис Трајковски“ во Скопје на 3 април (Фото: Ѓ. Личовски)

  Пожар вечерва избувна над Клиниката за детски болести во Скопје. Гори шумата на планината Водно, a пожарот се гледаше од центарот на градот. Од Бригадата за притивпожарна заштита велат дека пожарот не е голем и нема опасност од негово ширење.

  „Интервенираме со три возила. Во моментов е намален пожарот и ставен под контрола“, вели командантот на скопската Пожарна Владимир Симоновски.

  А. АНТЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира