Таг: Клиника за детски болести

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
НА ДЕТСКА КЛИНИКА ДОНЕСЕНО НАПУШТЕНО БЕБЕ, ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА МУ Е ДОБРА

НА ДЕТСКА КЛИНИКА ДОНЕСЕНО НАПУШТЕНО БЕБЕ, ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА МУ Е ДОБРА

Клиниката за детски болести соопшти дека вчера кај нив со возило на Итна медицинска помош било донесено напуштено бебе. „На Клиниката за детски бол ...
ОД МАЛИ СИПАНИЦИ ПОЧИНА 10-МЕСЕЧНО БЕБЕ

ОД МАЛИ СИПАНИЦИ ПОЧИНА 10-МЕСЕЧНО БЕБЕ

Десетмесечно бебе вчера почина на Клиниката за детски болести, како компликација од мали сипаници. Директорката д-р Катерина Ставриќ вели дека на Клин ...
5 БОЛНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, ПОЧНА ВАКЦИНАЦИЈА ВО УЧИЛИШТАТА ВО СКОПЈЕ

5 БОЛНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, ПОЧНА ВАКЦИНАЦИЈА ВО УЧИЛИШТАТА ВО СКОПЈЕ

Екипи од Здравствен дом Скопје утрово почна со теренска вакцинација со вакцината МРП (морбили, рубеола, паротит) во основното училиште „Јан Амос Комен ...
ТРИ ДЕЦА СО МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, МИНАТАТА НЕДЕЛА 120 НОВИ ЗАРАЗЕНИ

ТРИ ДЕЦА СО МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, МИНАТАТА НЕДЕЛА 120 НОВИ ЗАРАЗЕНИ

Три деца заразени со мали сипаници кои се лекуваат на Клиниката за детски болести се во потешка состојба, а едното е на респиратор. Директорката на Кл ...
ГОРИ ШУМАТА НА ВОДНО, ПОЖАРОТ Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ПОЖАРНАТА

ГОРИ ШУМАТА НА ВОДНО, ПОЖАРОТ Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ПОЖАРНАТА

Пожар вечерва избувна над Клиниката за детски болести во Скопје. Гори шумата на планината Водно, a пожарот се гледаше од центарот на градот. Од Бригад ...
ПОЧИНА ДЕТЕ ОД ГРИП НА ДЕТСКА КЛИНИКА

ПОЧИНА ДЕТЕ ОД ГРИП НА ДЕТСКА КЛИНИКА

На Клиниката за детски болести почина дете од компликации предизвикани од грип. Директорката на Клиниката за детски болести д-р Катерина Ставриќ ве ...
ПОЧИНА ТРЕТО ДЕТЕ ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ

ПОЧИНА ТРЕТО ДЕТЕ ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ

Вчера во вечерните часови на Клиниката за детски болести почина уште едно 13-месечно дете од компликации од морбили (мали сипаници), соопшти Министерс ...
ПОЧИНАТОТО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ СЕ ЗАРАЗИЛО ОД ТАТКОТО

ПОЧИНАТОТО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ СЕ ЗАРАЗИЛО ОД ТАТКОТО

Тринаесетмесечното дете од Свети Николе, кое вчера попладне почина од компликации предизвикани од мали сипаници на Клиниката за детски болести, претхо ...
НОВИ АПАРАТИ НА ДЕТСКА КЛИНИКА, ДОНАЦИЈА ОД ФОНДАЦИЈАТА „ТИ СИ СОНЧОГЛЕД“

НОВИ АПАРАТИ НА ДЕТСКА КЛИНИКА, ДОНАЦИЈА ОД ФОНДАЦИЈАТА „ТИ СИ СОНЧОГЛЕД“

Клиниката за детски болести доби нова опрема за хемато-онколошкото одделение во вредност од 62.000 евра, од Фондацијата „Ти си сончоглед-You are a Sun ...
ОД МОРБИЛИ СЕ ЗАРАЗИЛА И ЖЕНА ОД ГОСТИВАР, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ НАД 5.600 ДЕЦА

ОД МОРБИЛИ СЕ ЗАРАЗИЛА И ЖЕНА ОД ГОСТИВАР, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ НАД 5.600 ДЕЦА

На Клиниката за инфективни болести во последното деноноќие прегледани се 14 пациенти со мали сипаници, при што во болница примена е една 39-годишна же ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ