СЕ ЗАПАЛИ ОБЈЕКТ НА АДВОКАТСКА УЛИЧКА ВО СКОПЈЕ

  СЕ ЗАПАЛИ ОБЈЕКТ НА АДВОКАТСКА УЛИЧКА ВО СКОПЈЕГолемиот чад скопјани го фотографираа од километар оддалеченост (аматерска фотографија)

  Вечерва се запали објект на Адвокатска уличка во Скопје. Според првичните информации од Пожарна 193, нивните екипи се веќе таму.

  Дојавено било дека гори куќа на Адвокатската уличка, спроти МАНУ. Пожарот изби во моментот кога почна да врне. Не се знае од што точно се дигна толку голем чад, ниту од што е предизвикан пожарот.

  С. К. ДЕЛЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира