ВО ОХРИД ГИ КОРНАТ НОВИТЕ КАНТИ ЗА ЃУБРЕ

  ВО ОХРИД ГИ КОРНАТ НОВИТЕ КАНТИ ЗА ЃУБРЕКорпата кај плоштадот Крушевска Република е насилно откорната од своето лежиште (Фото: СДК.МК)

  Во Охрид, вандали почнаа да ги корнат и новопоставените канти за ѓубре, што ги постави „Охридски комуналец”.

  ЈП „Охридски комуналец” неодамна издвои значителни средства за набавка на нови садови за депонирање ситен отпад со современ дизајн, а истите веќе почнаа да се уништуваат.

  „Оштетена е корпа во близина на плоштадот Крушевска Република, која насилно е откорната од своето лежиште“, вели директорот на „Охридски комуналец“ Љупчо Грдановски.

  Ова не е првпат да се демолира опрема на „Охридски комуналец”. Во строгиот центар на Охрид пред дваесетина дена беа исечени автоматите за влез во јавните тоалети.

  Д. ЧУБРИЌ

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира