Таг: Охридски комуналец

1 2 10 / 14 НАПИСИ
УЛИЧНО КУЧЕ КАСНА ДЕТЕ ВО ОХРИД, ПРОТИВ ОПШТИНАТА ГОДИНАВА ИМА 5 СУДСКИ СПОРОВИ ЗА ОТШТЕТА

УЛИЧНО КУЧЕ КАСНА ДЕТЕ ВО ОХРИД, ПРОТИВ ОПШТИНАТА ГОДИНАВА ИМА 5 СУДСКИ СПОРОВИ ЗА ОТШТЕТА

Улично куче завчера во Охрид касна дете, соопшти СВР Охрид. Минатиот месец бездомно куче касна 33-годишна жена. „На 10.11.2022 во 13.15 часот, Т. С ...
ОХРИД ИМА СТАЦИОНАР ЗА КУЧИЊА СКИТНИЦИ, НО НЕМА ДОЗВОЛА ДА ГО КОРИСТИ

ОХРИД ИМА СТАЦИОНАР ЗА КУЧИЊА СКИТНИЦИ, НО НЕМА ДОЗВОЛА ДА ГО КОРИСТИ

Кај месноста Маутскер во Охрид, „Охридски комуналец” обезбеди објект за сместување на кучињата скитници, но нема дозвола да го користи поради непостое ...
ОТРУЕНИ КУЧИЊА ЛЕЖАТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД, КРИМ ТЕХНИКА ВРШИ УВИД

ОТРУЕНИ КУЧИЊА ЛЕЖАТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД, КРИМ ТЕХНИКА ВРШИ УВИД

На плоштадот во Охрид лежат мртви кучиња, за кои се претпоставува дека се отруени. Попладнево граѓани пријавиле во ЈП “Охридски комуналец”  дека има д ...
ОХРИДСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ЌЕ СОБИРААТ ОТПАД СО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО

ОХРИДСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ЌЕ СОБИРААТ ОТПАД СО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО

Јавното претпријатие „Охридски комуналец“ прво во Охрид донесе електрично возило, кое ќе собира отпад од места непристапни за големите камиони. За ком ...
ПАТОТ ОХРИД-СВЕТИ НАУМ ПРЕТВОРЕН ВО ДЕПОНИЈА, СОБРАНИ 200 ВРЕЌИ ОТПАД

ПАТОТ ОХРИД-СВЕТИ НАУМ ПРЕТВОРЕН ВО ДЕПОНИЈА, СОБРАНИ 200 ВРЕЌИ ОТПАД

Магистралниот пат Охрид-Свети Наум е претворен во депонија поради што „Охридски комуналец” почна акција на чистење на патот, што треба да го одржува „ ...
ВО ОХРИД ГИ КОРНАТ НОВИТЕ КАНТИ ЗА ЃУБРЕ

ВО ОХРИД ГИ КОРНАТ НОВИТЕ КАНТИ ЗА ЃУБРЕ

Во Охрид, вандали почнаа да ги корнат и новопоставените канти за ѓубре, што ги постави „Охридски комуналец”. ЈП „Охридски комуналец” неодамна издво ...
ОХРИЃАНИ ЛАНИ ВО ЃУБРЕ ФРЛИЛЕ ХАРТИЈА ВО ВРЕДНОСТ ОД 15.000 ЕВРА

ОХРИЃАНИ ЛАНИ ВО ЃУБРЕ ФРЛИЛЕ ХАРТИЈА ВО ВРЕДНОСТ ОД 15.000 ЕВРА

Охриѓани лани фрлиле во ѓубре стара хартија во вредност од околу 15 илјади евра. „Охридски комуналец” во контејнерите низ градот собрал над 170 тони х ...
ОХРИДСКИ КОМУНАЛЦИ БРКАА КОЊ ЗА ДА НЕ ГО УНИШТИ ПАРКОТ

ОХРИДСКИ КОМУНАЛЦИ БРКАА КОЊ ЗА ДА НЕ ГО УНИШТИ ПАРКОТ

Вработени од JП „Охридски Комуналец” денес бркаа коњ низ шеталиштето во центарот на Охрид. Како што велат вработените во јавното претпријатие, ведн ...
ТРСКА ГИ ПОКРИ ПЛАЖИТЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, НЕМА КОЈ ДА ГИ ЧИСТИ

ТРСКА ГИ ПОКРИ ПЛАЖИТЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, НЕМА КОЈ ДА ГИ ЧИСТИ

Силното невреме, проследено со ветер и големи бранови ги затрупаа плажите на источното охридско крајбрежје со трски, а на дел од нив им ги урнаа зашти ...
ДЕСЕТ ТРАКТОРИ И ТРИ КАМИОНИ ПОДИГНАА 70 КУБИЦИ ЃУБРЕ ОД ОХРИДСКИОТ КЕЈ ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

ДЕСЕТ ТРАКТОРИ И ТРИ КАМИОНИ ПОДИГНАА 70 КУБИЦИ ЃУБРЕ ОД ОХРИДСКИОТ КЕЈ ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Десет трактори и три камиони на Охридски Комуналец денес беа вклучени во расчистувањето на ѓубрето што до доцна синоќа поради силното невреме го исфрл ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ