ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА ПОШТАТА КАЈ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС

  ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА ПОШТАТА КАЈ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕСОд СВР Велес го потврдија грабежот, се врши увид на местото на грабежот. - Поштата во Велес (Фото: Гугл Стрит Вју)

  Денес околу 13 часот извршено е разбојништво над експозитурата на Македонска пошта во Велес, близу Градскиот пазар.

  Според очевидци, еден разбојник, маскиран со качулка, вооружен со пиштол, влегол во просторијата и под закана по животот на вработените, ги одзел парите и побегнал.

  Од СВР Велес го потврдија грабежот, се врши увид на местото на грабежот, а повеќе детали најавија за утре.

  П. ПЕЧКОВ

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари