Таг: Пошта

ИМОТОТ НА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е ЗАШТИТЕН, ГРАЃАНИТЕ КОИ ПЛАТИЛЕ СМЕТКИ ВО ПОШТА НА 12 АВГУСТ НЕ ТРЕБА ДА ПЛАЌААТ ПОВТОРНО, ВЕЛАТ ОД НАРОДНА БАНКА

ИМОТОТ НА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е ЗАШТИТЕН, ГРАЃАНИТЕ КОИ ПЛАТИЛЕ СМЕТКИ ВО ПОШТА НА 12 АВГУСТ НЕ ТРЕБА ДА ПЛАЌААТ ПОВТОРНО, ВЕЛАТ ОД НАРОДНА БАНКА

Откако денеска Основниот граѓански суд Скопје го закажа првото рочиште за стечајната постапка за Еуростандард банка на 8 октомври, Народна банка соопш ...
ПАЃА ВЛАДА

ПАЃА ВЛАДА

1 Им се чудам на паметот на овие од СДСМ. И тие се вклучија во расправата за потребите од реформи на ВМРО-ДПМНЕ. Толку ли немаат други гајлиња во живо ...
ЗАТВОРЕНА ПОШТАТА ВО ВЕЛЕС, ВРАБОТЕН ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ЗАТВОРЕНА ПОШТАТА ВО ВЕЛЕС, ВРАБОТЕН ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Во текот на вчерашниот ден во Велешко се регистрирани се три нови случаи на заразени со КОВИД-19. Оздравени нема и со тоа бројката активни случаи во В ...
ГРАД СКОПЈЕ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСЛОБОДИ ТРОТОАРОТ СПРОТИ ГЛАВНА ПОШТА ОД КОЛИ ОТИ СТАНАРИТЕ САКААТ ДА ИМААТ МЕСТО ЗА ПАРКИРАЊЕ

ГРАД СКОПЈЕ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСЛОБОДИ ТРОТОАРОТ СПРОТИ ГЛАВНА ПОШТА ОД КОЛИ ОТИ СТАНАРИТЕ САКААТ ДА ИМААТ МЕСТО ЗА ПАРКИРАЊЕ

Станарите од зградите на булеварот ВМРО, спроти зградата на Пошта, не дозволуваат Град Скопје да го ослободи тротоарот од паркирани коли и да го уреди ...
САКАВМЕ ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРИМЕ НА ХРВАТСКА ЗА ПОМОШТА НА ПАТОТ КОН ЕУ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИ ПОШТИ ЗА УТКАТА СО ПОШТЕНСКАТА МАРКА ОД ВРЕМЕТО НА УСТАШТВОТО

САКАВМЕ ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРИМЕ НА ХРВАТСКА ЗА ПОМОШТА НА ПАТОТ КОН ЕУ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИ ПОШТИ ЗА УТКАТА СО ПОШТЕНСКАТА МАРКА ОД ВРЕМЕТО НА УСТАШТВОТО

Издавањето на поштенската марка со карта на Хрватска од времето на Втората светска војна било ненамерна грешка, велат од Македонски пошти. Од таму дод ...
ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА ПОШТАТА КАЈ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС

ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА ПОШТАТА КАЈ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС

Денес околу 13 часот извршено е разбојништво над експозитурата на Македонска пошта во Велес, близу Градскиот пазар. Според очевидци, еден разбојник ...
НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КОЈ Е ГАЗДА НА ПОШТЕНСКИТЕ ОДМОРАЛИШТА КОИ СЕ РАСПАЃААТ И СО ГОДИНИ НЕ РАБОТАТ

НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КОЈ Е ГАЗДА НА ПОШТЕНСКИТЕ ОДМОРАЛИШТА КОИ СЕ РАСПАЃААТ И СО ГОДИНИ НЕ РАБОТАТ

Никој не знае кој е сопственик на поштенските одморалишта низ земјава. Со години овие објекти кои се наоѓаат низ туристичките места не работат, зјаат ...
ФЕЈСБУК СО РАЗГЛЕДНИЦИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ СТРАНСКО МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД

ФЕЈСБУК СО РАЗГЛЕДНИЦИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ СТРАНСКО МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД

Во ерата на најсовремени технологии, Фејсбук реши да отиде во минатото, па ќе користи услуги на пошта, за да спречи странско мешање во идни избори во ...
ПОШТАТА ВО СКОПЈЕ МЕЃУ ДЕЛАТА НА ИЗЛОЖБАТА ЗА ЈУГОСЛОВЕНСКАТА АРХИТЕКТУРА ВО МОМА ЊУЈОРК

ПОШТАТА ВО СКОПЈЕ МЕЃУ ДЕЛАТА НА ИЗЛОЖБАТА ЗА ЈУГОСЛОВЕНСКАТА АРХИТЕКТУРА ВО МОМА ЊУЈОРК

Музејот на современата уметност (MоMA) во Њујорк објави дека летово ќе има изложба која ја истражува архитектурата на поранешна Југославија. „Кон бето ...
9 / 9 НАПИСИ