ЕКИПАТА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ПОДГОТВЕНА ЗА ОСКАРИТЕ

  ЕКИПАТА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ПОДГОТВЕНА ЗА ОСКАРИТЕЕкипата на „Медена земја“ позира пред тргнување за Оскарите. (Фото: Фејсбук)

  Тамара Котевска, Атанас Георгиев, Љубо Стефанов, Атиџе Муратова, екипата на „Медена земја“ е подготвена за свеченото доделување на Оскарите, кои по 92. пат ќе се одржат во Холивуд. Преносот од црвениот килим од пред театарот Долби ќе почне половина час после полноќ по средноевропско време, а церемонијата почнува во два часот по полноќ. Цела екипа освен Котевска носи креации на „Кокев“.

  Видеото од доаѓањето на екипата на „Медена земја“ на црвениот килим во театарот Долби е на овој линк.

  „Медена земја“ испишува историја со двете номинации за Оскар, за најдобар документарец и најдобар странски филм.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари