Таг: Оскари

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
„СÈ СЕКАДЕ ОДЕДНАШ“ ДОМИНИРАШЕ НА 95. ОСКАРИ, МИШЕЛ ЈЕО СТАНА ПРВАТА АЗИЈКА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА

„СÈ СЕКАДЕ ОДЕДНАШ“ ДОМИНИРАШЕ НА 95. ОСКАРИ, МИШЕЛ ЈЕО СТАНА ПРВАТА АЗИЈКА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА

Необичната мултиверзумска авантура „Сè секаде одеднаш“ доминираше на 95. Оскари, откако беше прогласен за најдобар филм и славеше во дури три актерски ...
„СÈ СЕКАДЕ ОДЕДНАШ“ ВЛЕГУВА КАКО ФАВОРИТ НА ЕДНИ ОД НАЈНЕИЗВЕСНИТЕ ОСКАРИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ

„СÈ СЕКАДЕ ОДЕДНАШ“ ВЛЕГУВА КАКО ФАВОРИТ НА ЕДНИ ОД НАЈНЕИЗВЕСНИТЕ ОСКАРИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ

Научно-фантастичната комедија „Сè секаде одеднаш“ е голем фаворит да ја круниса одличната сезона на награди на вечерашната, 95. церемонија на доделува ...
ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА ПО 49 ГОДИНИ Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА ИНДИЈАНКАТА КОЈА ГО ОДБИ ОСКАРОТ ВО ИМЕТО НА МАРЛОН БРАНДО

ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА ПО 49 ГОДИНИ Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА ИНДИЈАНКАТА КОЈА ГО ОДБИ ОСКАРОТ ВО ИМЕТО НА МАРЛОН БРАНДО

Филмската академија ѝ се извини на Индијанката Сачим Литлфедр речиси 50 години откако таа беше исвиркана на Оскарите. Тогаш 26-годишната активистка и ...
ВИЛ СМИТ ИСФРЛЕН ОД ОСКАРИТЕ НА 10 ГОДИНИ ОТКАКО ГО УДРИ КРИС РОК

ВИЛ СМИТ ИСФРЛЕН ОД ОСКАРИТЕ НА 10 ГОДИНИ ОТКАКО ГО УДРИ КРИС РОК

Вил Смит доби десетгодишна забрана за присуство на Оскарите откако го удри Крис Рок на неодамнешното доделување. Казната му ја изрече Академијата за ф ...
ВИЛ СМИТ ОДБИ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД ОСКАРИТЕ ОТКАКО ГО УДРИ КРИС РОК, КАЖА ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА

ВИЛ СМИТ ОДБИ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД ОСКАРИТЕ ОТКАКО ГО УДРИ КРИС РОК, КАЖА ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА

Од Вил Смит било побарано да си замине од оскаровската церемонија откако го удри Крис Рок на сцената, но одби, соопшти Академијата за филмска уметност ...
ВИЛ СМИТ МУ СЕ ИЗВИНИ НА КРИС РОК ЗА ШАМАРОТ НА ОСКАРИТЕ, ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА ПОКРЕНА ИСТРАГА

ВИЛ СМИТ МУ СЕ ИЗВИНИ НА КРИС РОК ЗА ШАМАРОТ НА ОСКАРИТЕ, ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА ПОКРЕНА ИСТРАГА

Вил Смит му се извини на Крис Рок за инцидентот на Оскарите, кога му удри шамар на сцената, опишувајќи го своето однесување како неприфатливо и неопра ...
ВИЛ СМИТ МУ УДРИ ШАМАР НА КРИС РОК НА СЦЕНАТА И ГО ЗАСЕНИ ИСТОРИСКИОТ ТРИУМФ НА „КОДА“ НА 94. ОСКАРИ

ВИЛ СМИТ МУ УДРИ ШАМАР НА КРИС РОК НА СЦЕНАТА И ГО ЗАСЕНИ ИСТОРИСКИОТ ТРИУМФ НА „КОДА“ НА 94. ОСКАРИ

Вил Смит му удри шамар на Крис Рок на сцената, засенувајќи го историскиот триумф на „КОДА“ на 94. доделување Оскари. Смит се качи на сцената откако Ро ...
ЌЕ ГИ ИСТОПАМ МОИТЕ ОСКАРИ АКО НЕ МУ ПОНУДАТ НА ЗЕЛЕНСКИ ДА СЕ ОБРАТИ НА ВЕЧЕРАШНОТО ДОДЕЛУВАЊЕ, ВЕЛИ ШОН ПЕН

ЌЕ ГИ ИСТОПАМ МОИТЕ ОСКАРИ АКО НЕ МУ ПОНУДАТ НА ЗЕЛЕНСКИ ДА СЕ ОБРАТИ НА ВЕЧЕРАШНОТО ДОДЕЛУВАЊЕ, ВЕЛИ ШОН ПЕН

Шон Пен кажа дека ако на вечерашното доделување Оскари не ѝ се изрази поддршка на Украина, тоа ќе биде еден од најсрамните моменти во историјата на Хо ...
СТРИМИНГ ПЛАТФОРМИТЕ ГО ОЧЕКУВААТ СВОЈОТ ПРВ ОСКАР ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ ВЕЧЕРВА, „МОЌТА НА КУЧЕТО“ ВОДИ СО 12 НОМИНАЦИИ

СТРИМИНГ ПЛАТФОРМИТЕ ГО ОЧЕКУВААТ СВОЈОТ ПРВ ОСКАР ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ ВЕЧЕРВА, „МОЌТА НА КУЧЕТО“ ВОДИ СО 12 НОМИНАЦИИ

Стриминг платформите се надеваат дека конечно ќе го дочекаат својот голем момент на Оскарите, зашто „Моќта на кучето“ и „КОДА“ важат за најголемите фа ...
ВЕСТЕРНОТ „МОЌТА НА КУЧЕТО“ ДОБИ 12 НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР, „ДИНА“ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА 10 НАГРАДИ

ВЕСТЕРНОТ „МОЌТА НА КУЧЕТО“ ДОБИ 12 НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР, „ДИНА“ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА 10 НАГРАДИ

Вестерн драмата „Моќта на кучето“ ја предводи годинашната трка за оскари со 12 номинации, следен од „Дина“ со десет, додека „Белфаст“ и „Приказна од з ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ