МОБИ ПРОМО – ПРВА ПЛАТФОРМА КОЈА ОБЕЗБЕДУВА ПОГОЛЕМА ВИДЛИВОСТ И ПРОМОЦИЈА НА БРЕНДОВИТЕ НА ИНТЕРНЕТ

  МОБИ ПРОМО – ПРВА ПЛАТФОРМА КОЈА ОБЕЗБЕДУВА ПОГОЛЕМА ВИДЛИВОСТ И ПРОМОЦИЈА НА БРЕНДОВИТЕ НА ИНТЕРНЕТМоби Промо за брзо време ги зголемува свесноста за брендот и можноста за стекнување нови потрошувачи и продажби (Фото: Моби Промо)

  Најголем дел од потрошувачите денес бараат информации преку интернет и преку нивните смартфони. Во времето на дигиталниот маркетинг тие се изложени на околу 3.000-10.000 промотивни пораки на ден, поради што игнорираат и забораваат голем дел од нив, па брендовите се соочуваат со голем проблем кој директно влијае на продажбата.

  Моби Промо е првата онлајн платформа за мобилен маркетинг која обезбедува поефикасна, широка и таргетирана промоција на пораката на брендот. Оваа иновативна и уникатна промотивна алатка/платформа за брзо време ги зголемува свесноста за брендот и можноста за стекнување нови потрошувачи и продажби.

  Моби Промо овозможува таргетирана, автоматизирана комуникација преку креирање реклама која истовремено може да биде пласирана на повеќе од 40 најпосетувани и релевантни сајтови во земјата на македонски и албански јазик, со преку 15 милиони прегледи на месец од мобилен уред. Моби Промо притоа дава детален увид во резултатите од кампањата и овозможува да се прават промени во реално време.

  Моби Промо функционира врз основа на едноставен и лесно пристапен софтвер во три чекори:

  • Креирате доживотно бесплатен профил за вашиот бизнис за само 2-3 минути.

  • Креирате реклама во форма на банер која сакате да биде прикажана на избраните интернет сајтови и видена од целната група на нивните смартфони (промотивни акции, нов производ/услуга, нов начин на плаќање, нова онлајн продавница) и ја активирате за време и буџет по ваша желба и потреба.

  • Следите аналитика и раст на видливоста и свесноста за брендот и производите на бизнисот.

  За дополнителни информации за Моби Промо и регистрација, погледнете го следниот линк (https://bit.ly/2ZsFH4s).

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари