45 БАЛЕРИНИ И БАЛЕТАНИ ЈА ЗАВРШИЈА БЕСПЛАТНАТА БАЛЕТСКА ШКОЛА НА ЕУРОЛИНК

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  45 БАЛЕРИНИ И БАЛЕТАНИ ЈА ЗАВРШИЈА БЕСПЛАТНАТА БАЛЕТСКА ШКОЛА НА ЕУРОЛИНК

  Заврши бесплатната летна Еуролинк балетска школа. Под раководство на балетскиот првенец Горан Божинов, 45 балерини и балетани во петокот го одржаа завршниот час со настап во големата балетска сала на Македонската опера и балет.
  На крајот од настапот, првенецот Божинов им врачи дипломи на младите балерини и балетани.
  eurolink baletska 1
  „Ја продолживме традицијата на летната балетска школа, а со тоа им помогнавме на младите идни балерини и балетани во остварување на сонот. Повеќето од децата се веќе трета година со нас и е задоволство да се гледа како растат, напредуваат и своите соништа ги оформуваат заедно со Еуролинк осигурување“, рече Олга Костовска, претседател на Надзорен одбор на Еуролинк осигурување, што ја организираалетната балетска школа.
  Летната балетска школа е дел од платформата на Еуролинк за корпоративна одговорност „Вашата врска со вистинските вредности“.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари