ЧЕТИРИ ПОЖАРИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

  ЧЕТИРИ ПОЖАРИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

  Противпожарната бригада на Скопје попладнево изгаси четири пожари предизвикани од земјотресот, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК командантот на бригадата Благоја Менкиновски.

  Два пожара се случиле во населбата Аеродром и два во населбата Чаир. Пожарите биле предизвикани од запалени електромотори на лифтовите поради краток спој што бил предизвикан од потресот.

  Во моментов пожарите се изгаснати, а сите 240 пожарникари од Скопската бригада се во приправна состојба, изјави Менкиновски.

   

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари