ДУИ ПРЕДУПРЕДУВА НА КАТАСТРОФА АКО ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА СЕ ПРЕФРЛИ НА ИНТЕРЕТНИЧКА ОСНОВА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Тетово,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    ДУИ ПРЕДУПРЕДУВА НА КАТАСТРОФА АКО ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА СЕ ПРЕФРЛИ НА ИНТЕРЕТНИЧКА ОСНОВА

    ДУИ го осудува обидот моменталната политичката криза да се префрла на интеретнички карактерен план, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК членот на претседателството и портпарол на партијата Бујар Османи.
    “ДУИ го осудува обидот заедничката Декларација на албанските партии во Македонија да се оквалификува како платформа на туѓа држава. Ова, како и упорноста политичката криза да се префрли на интеретничка основа, може да доведе до катастрофална ситуација во државата“, предупреди Османи во име на Демократската унија за интеграција.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира