Таг: ДУИ

1 2 3 22 10 / 215 НАПИСИ
БОМБИТЕ МОЖЕ ДА ОТПАДНАТ ОД НОВИОТ ЗАКОН, СЈО ВЕЛИ НЕМА ПРОБЛЕМ, ИМААТ ДОКАЗИ И БЕЗ ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

БОМБИТЕ МОЖЕ ДА ОТПАДНАТ ОД НОВИОТ ЗАКОН, СЈО ВЕЛИ НЕМА ПРОБЛЕМ, ИМААТ ДОКАЗИ И БЕЗ ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

Камен на сопнување во преговорите за измена на Законот за СЈО меѓу Министерството за правда и политичките партии е надлежноста околу прислушуваните ра ...
ЗА КОНСЕНЗУАЛЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ СДСМ И ДУИ ЌЕ РАЗГОВАРААТ ПО ГЛАСАЊЕТО ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

ЗА КОНСЕНЗУАЛЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ СДСМ И ДУИ ЌЕ РАЗГОВАРААТ ПО ГЛАСАЊЕТО ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

СДСМ и ДУИ не разговарале за името на консензуалниот претседател на државата за претседателските избори во 2019 година, изјави премиерот Зоран Заев. ...
САЛИВЕН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО КООРДИНАТОРИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, МЕЃУ НИВ И КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, НО НЕ И СО МИЦКОСКИ

САЛИВЕН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО КООРДИНАТОРИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, МЕЃУ НИВ И КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, НО НЕ И СО МИЦКОСКИ

Заменик-државниот секретар на САД Џон Саливен покрај премиерот Зоран Заев ќе се сретне и со претседателот на Собранието Талат Џафери и потпретседатели ...
ДУХОТ ШЕТА

ДУХОТ ШЕТА

1 Што сè не преживеа овој Груевски. Жилав е. Отпорен. Како лебарка е. Утре во Будимпешта да падне атомска бомба и од таму ќе се спаси. А ние, еве тече ...
ПРЕТСТАВНИКОТ НА ДУИ ВО ДИК ЈАКУПИ, КОЈ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СКАНДАЛОТ СО БОНУСИТЕ, ИЗБРАН ЗА СУДИЈА ВО ВИШИОТ УПРАВЕН СУД

ПРЕТСТАВНИКОТ НА ДУИ ВО ДИК ЈАКУПИ, КОЈ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СКАНДАЛОТ СО БОНУСИТЕ, ИЗБРАН ЗА СУДИЈА ВО ВИШИОТ УПРАВЕН СУД

Субхи Јакупи, кој два мандата беше член на Државната изборна комисија предложен од ДУИ ќе стане судија на Вишиот управен суд. Тој беше и во последниот ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЛИКА НЕ ОДИ НА РАБОТА ОД МАЈ, А ДОДЕКА ОДЕЛ ПОТРОШИЛ ЗА КАФЕАНИ ОКОЛУ 4 ИЛЈАДИ ЕВРА

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЛИКА НЕ ОДИ НА РАБОТА ОД МАЈ, А ДОДЕКА ОДЕЛ ПОТРОШИЛ ЗА КАФЕАНИ ОКОЛУ 4 ИЛЈАДИ ЕВРА

Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика за угостителски услуги во рамки на државните институции и за ресторани и кафеани надвор ...
МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ КОИ ОСТАНАЛЕ БЕЗ РАБОТА ЌЕ БИДАТ ПРЕЗЕМАНИ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО СО ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ

МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ КОИ ОСТАНАЛЕ БЕЗ РАБОТА ЌЕ БИДАТ ПРЕЗЕМАНИ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО СО ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ

Измените на Законот за здравствена заштита со кои треба да се овозможи преземање доктори од приватното во јавно здравство следната недела ќе бидат дад ...
ДА ДАДЕМЕ АМНЕСТИЈА ЗА СИТЕ, ПОЕВТИНО Е ЗА ДРЖАВАТА ОД ЗАТВОР, КАЖА ПРАТЕНИКОТ МАНОЈЛОВСКИ НА СЕДНИЦАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ

ДА ДАДЕМЕ АМНЕСТИЈА ЗА СИТЕ, ПОЕВТИНО Е ЗА ДРЖАВАТА ОД ЗАТВОР, КАЖА ПРАТЕНИКОТ МАНОЈЛОВСКИ НА СЕДНИЦАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ

Пратеникот на ДУИ Бранко Манојловски ја повика државата да застане зад секој еден вмровец, за да можат, како што кажа, слободно да гласаат за уставнит ...
ВАЛОН БЕЉА ОД ДУИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА ОСТАВИЛ КУРШУМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР, СТАНА ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА

ВАЛОН БЕЉА ОД ДУИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА ОСТАВИЛ КУРШУМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР, СТАНА ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА

Валон Беља од ДУИ е именуван за организациски директор на Клиниката за гинекологија и акушерство. Од Министерството за здравство потврдија дека Беља ...
СДСМ, ДУИ И БЕСА ПОДНЕСОА ПРЕДЛОГ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКО ПРАШАЊЕ ДО ЏАФЕРИ, СЕ ЧЕКА ОДЛУКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА СЕДНИЦА

СДСМ, ДУИ И БЕСА ПОДНЕСОА ПРЕДЛОГ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКО ПРАШАЊЕ ДО ЏАФЕРИ, СЕ ЧЕКА ОДЛУКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА СЕДНИЦА

Координаторите на СДСМ Томислав Тунтев, на ДУИ Ејуп Алими и на Беса Фадил Зејндели, доставиле предлог до претседателот на Собранието Талат Џафери за р ...
1 2 3 22 10 / 215 НАПИСИ