ГОЛЕМА АКЦИЈА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО, ПОЛИЦИЈАТА ВРШИ ПРЕТРЕС ВО ОБЈЕКТИТЕ

  ГОЛЕМА АКЦИЈА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО, ПОЛИЦИЈАТА ВРШИ ПРЕТРЕС ВО ОБЈЕКТИТЕПолицијата не смее да влегува во казнено-поправните установи, освен за работи поврзани со кривични дела. (Фото: СДК.МК)

  Рано утрово полиција упаднала во најголемиот затвор “Идризово”. Не е познато дали пребарува само меѓу осудените лица, или и во управната зграда.

  Од МВР за САКАМДАКАЖАМ.МК потврдуваат дека таму се врши претрес, без детали за акцијата.

  Полицијата не смее да влегува во казнено-поправните установи, освен за работи поврзани со кривични дела.

  Од МВР најавија соопштение подоцна.

  С.К. ДЕЛЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира