Таг: МВР

1 2 3 74 10 / 731 НАПИСИ
СУДИЈКАТА НЕ ЗНАЕ КАКО ДА ПОСТАПИ СО ОБВИНЕТ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК МУ ГО ЗЕЛ ПАСОШОТ И ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА

СУДИЈКАТА НЕ ЗНАЕ КАКО ДА ПОСТАПИ СО ОБВИНЕТ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК МУ ГО ЗЕЛ ПАСОШОТ И ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА

Пред судија за прекршоци денеска застана Афет Џелилов од скопското село Горно Количане, кого државата го води за мртов уште од март 2001 година и кој ...
СЕДУМ ТАБЛЕТ-КОМПЈУТЕРИ ЗА ПОМОШ НА ГЛУВИ И НАГЛУВИ ЛИЦА ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ ВО ПОЛИЦИСКИ СТАНИЦИ И БОЛНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ, ЗА ДИРЕКТЕН КОНТАКТ СО ТОЛКУВАЧ НА ЗНАКОВЕН ЈАЗИК

СЕДУМ ТАБЛЕТ-КОМПЈУТЕРИ ЗА ПОМОШ НА ГЛУВИ И НАГЛУВИ ЛИЦА ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ ВО ПОЛИЦИСКИ СТАНИЦИ И БОЛНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ, ЗА ДИРЕКТЕН КОНТАКТ СО ТОЛКУВАЧ НА ЗНАКОВЕН ЈАЗИК

Седум таблет-компјутери наменети за помош на глуви и наглуви лица наскоро ќе бидат поставени на повеќе точки во Скопје, како дел од пилот-проектот „Ди ...
ОД СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ ЗАЈАКНАТ АКТИВНОСТИТЕ НА МВР ВО ШКОЛИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

ОД СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ ЗАЈАКНАТ АКТИВНОСТИТЕ НА МВР ВО ШКОЛИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

Од септември, во новата учебна година, ќе се зајакнат активностите на Министерството за внатрешни работи (МВР) во школите, кажа денеска министерот за ...
ГРАЃАНИ ПРОПУШТААТ ТЕРМИН ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ОТИ МОРА ДА ОДНЕСАТ УВЕРЕНИЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА ИМЕТО НА УЛИЦАТА КОЕ ГО ЧЕКААТ СО ДЕНОВИ

ГРАЃАНИ ПРОПУШТААТ ТЕРМИН ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ОТИ МОРА ДА ОДНЕСАТ УВЕРЕНИЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА ИМЕТО НА УЛИЦАТА КОЕ ГО ЧЕКААТ СО ДЕНОВИ

Граѓани не можат во закажаниот термин да извадат нов пасош, лична карта или возачка дозвола оти потребно е да приложат уверение од Град Скопје за имет ...
НЕМА ДА СЕ МЕНУВААТ РЕГИСТАРСКИТЕ ТАБЛИЦИ НА ВОЗИЛАТА, ЌЕ ИМ СЕ СТАВА НАЛЕПНИЦА „НМК“

НЕМА ДА СЕ МЕНУВААТ РЕГИСТАРСКИТЕ ТАБЛИЦИ НА ВОЗИЛАТА, ЌЕ ИМ СЕ СТАВА НАЛЕПНИЦА „НМК“

Нема да се менуваат регистарските таблички на возилата туку на нив ќе се ставаат нелепници „НМК“, одлучи Владата. Како пто соопшти Владата, на денешна ...
ИСПИТУВАЊЕ ЗА СТАТИКАТА НА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ НЕ Е ОБВРСКА НА МВР, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ОТКАКО АРСОВСКА КАЖА ДЕКА ЧЕКА ИЗВЕШТАЈ ОД НАДЛЕЖНИТЕ

ИСПИТУВАЊЕ ЗА СТАТИКАТА НА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ НЕ Е ОБВРСКА НА МВР, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ОТКАКО АРСОВСКА КАЖА ДЕКА ЧЕКА ИЗВЕШТАЈ ОД НАДЛЕЖНИТЕ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека МВР ги испитува причините за пожарот, а не во каква состојба е мостот „Беласица“ во Скопје, ...
ОД ДЕНЕС УВЕРЕНИЕ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО ЌЕ СЕ ИЗДАВА И ЕЛЕКТРОНСКИ

ОД ДЕНЕС УВЕРЕНИЕ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО ЌЕ СЕ ИЗДАВА И ЕЛЕКТРОНСКИ

Од денеска ќе може електронски да се извади уверение за државјанство. Барањето се поднесува во лично име и за малолетно дете, а услугата е достапна на ...
ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА ЗА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ НА ЌАФАСАН ЗЕЛЕ 70 ЕВРА ПОТКУП ЗА ДА ПРОПУШТАТ ЦРНОГОРСКИ АВТОБУС БЕЗ ЗЕЛЕН КАРТОН

ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА ЗА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ НА ЌАФАСАН ЗЕЛЕ 70 ЕВРА ПОТКУП ЗА ДА ПРОПУШТАТ ЦРНОГОРСКИ АВТОБУС БЕЗ ЗЕЛЕН КАРТОН

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против полициските службеници А.В. и Н. С., вработени во полициската станица за граничниот ...
УАПСЕНИ ДВЕ ЛИЦА КОИ СИНОЌА ВЛЕГЛЕ СО БАГЕР И ПОЧНАЛЕ НА ДИВО ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“ ВО СКОПЈЕ

УАПСЕНИ ДВЕ ЛИЦА КОИ СИНОЌА ВЛЕГЛЕ СО БАГЕР И ПОЧНАЛЕ НА ДИВО ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“ ВО СКОПЈЕ

Две лица вчера попладне со багер ја урнале оградата на поликлиниката „Бит Пазар“ во Скопје и во дворот почнале со градежни работи за изградба на парки ...
ДЕСЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ, ЕДЕН ВО БЕГСТВО ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА И ТРГОВИЈА СО 14-ГОДИШНО ДЕТЕ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

ДЕСЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ, ЕДЕН ВО БЕГСТВО ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА И ТРГОВИЈА СО 14-ГОДИШНО ДЕТЕ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

Десетмина се приведени, а еден е во бегство за сексуална експлоатација и трговија со дете, соопшти МВР по вчерашната акција во Тетово и Гостивар под р ...
1 2 3 74 10 / 731 НАПИСИ