Таг: Идризово

1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ
МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА ДОНЕСЕ НОВ ПРАВИЛНИК СО КОЈ НА ДОСЕГА ДИСКРИМИНИРАНИТЕ ЗАТВОРЕНИЧКИ ИМ ГИ ДАДЕ ИСТИТЕ ПОВОЛНОСТИ  ШТО ГИ ИМААТ ОСУДЕНИЦИТЕ МАЖИ

МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА ДОНЕСЕ НОВ ПРАВИЛНИК СО КОЈ НА ДОСЕГА ДИСКРИМИНИРАНИТЕ ЗАТВОРЕНИЧКИ ИМ ГИ ДАДЕ ИСТИТЕ ПОВОЛНОСТИ  ШТО ГИ ИМААТ ОСУДЕНИЦИТЕ МАЖИ

Министерот за правда Кренар Лога ги потпиша измените на Правилникот за распоредување, класификација и разместување на осудените лица во Казнено-поправ ...
ЗАМЕНИК-ДИРЕКТОРОТ ЈОНУЗИ СЕ ВОЗЕЛ СО „ПАСАТОТ“ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ЗА ПРИВАТНИ ПОТРЕБИ, СЕ БАРА НАЧИН ДА БИДЕ КАЗНЕТ, НО ВЛАДАТА ГО ШТИТИ ОТИ ТАА ГО НАЗНАЧУВА

ЗАМЕНИК-ДИРЕКТОРОТ ЈОНУЗИ СЕ ВОЗЕЛ СО „ПАСАТОТ“ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ЗА ПРИВАТНИ ПОТРЕБИ, СЕ БАРА НАЧИН ДА БИДЕ КАЗНЕТ, НО ВЛАДАТА ГО ШТИТИ ОТИ ТАА ГО НАЗНАЧУВА

Директорот на затворот „Идризово“ Зоран Јовановски бара одговорност од неговиот заменик Феми Јонузи, бидејќи по спроведената интерна истрага, се утврд ...
ГРУПА ОСУДЕНИЦИ ИСКОПАЛЕ 40 МЕТРИ ТУНЕЛ ВО ОБИД ДА ИЗБЕГААТ ОД ИДРИЗОВО

ГРУПА ОСУДЕНИЦИ ИСКОПАЛЕ 40 МЕТРИ ТУНЕЛ ВО ОБИД ДА ИЗБЕГААТ ОД ИДРИЗОВО

Полицијата спречи организирано бегство од Казнено поправниот дом Идризово преку ископан тунел во должина од околу 40 метри, соопшти Министерството за ...
КОМАНДИР И УШТЕ ТРОЈЦА ЗАТВОРСКИ ПОЛИЦАЈЦИ МУ ПОМОГНАЛЕ НА ОСУДЕНИОТ УБИЕЦ БЕКИМ МЕМЕТИ ДА ИЗБЕГА ОД ИДРИЗОВО, СПОРЕД ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

КОМАНДИР И УШТЕ ТРОЈЦА ЗАТВОРСКИ ПОЛИЦАЈЦИ МУ ПОМОГНАЛЕ НА ОСУДЕНИОТ УБИЕЦ БЕКИМ МЕМЕТИ ДА ИЗБЕГА ОД ИДРИЗОВО, СПОРЕД ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Обвинителството за организиран криминал и корупција ги сомничи дежурниот командир и уште тројца припадници на затворската полиција дека му помогнале и ...
ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ НЕ ГО ДОБИЛ УПАТНИОТ АКТ ЗА ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО

ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ НЕ ГО ДОБИЛ УПАТНИОТ АКТ ЗА ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО

Ексградоначалникот на Битола Владимир Талески од судот не го добил упатниот акт за одење в затвор откако скопска Апелација на 27 декември му изрече за ...
ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ РЕШЕНИЕТО ЗА САМИЦА СЕ ЗАКАЧУВА НА ВРАТА ОДНАДВОР, ПА КАЗНЕТИОТ МОЖЕ ДА ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ДУРИ ОТКАКО ЌЕ ИЗЛЕЗЕ

ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ РЕШЕНИЕТО ЗА САМИЦА СЕ ЗАКАЧУВА НА ВРАТА ОДНАДВОР, ПА КАЗНЕТИОТ МОЖЕ ДА ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ДУРИ ОТКАКО ЌЕ ИЗЛЕЗЕ

Во затворот „Идризово“, од јануари до август биле изречени 324 дисциплински мерки кон осудените лица, од кои 196 самици, за кои казнетите немаат подне ...
ОВА НАВИСТИНА Е НЕДОЗВОЛИВО ДОЛГ ПЕРИОД ЗА ПРАВОСИЛНА ПРЕСУДА ЗА МИЈАЛКОВ, ОДГОВОРИ ТУПАНЧЕСКИ ЗА СПОРЕДБАТА ШТО СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА ДЕНИС ТОТ ОДИ МНОГУ БРЗО

ОВА НАВИСТИНА Е НЕДОЗВОЛИВО ДОЛГ ПЕРИОД ЗА ПРАВОСИЛНА ПРЕСУДА ЗА МИЈАЛКОВ, ОДГОВОРИ ТУПАНЧЕСКИ ЗА СПОРЕДБАТА ШТО СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА ДЕНИС ТОТ ОДИ МНОГУ БРЗО

Министерот за правда Никола Тупанчески се согласува дека судењето за „Трезор“ во кое ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков беше првостепено осуден, па од ...
УАПСЕНИОТ НАРКО ДИЛЕР КОЈ ПОВРЕДИ ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ВО ЌЕЛИЈА ВО “ИДРИЗОВО”, А НАЈДЕН Е ВО РЕСЕН, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГО ИСПИТУВА НЕГОВОТО ОСЛОБОДУВАЊЕ

УАПСЕНИОТ НАРКО ДИЛЕР КОЈ ПОВРЕДИ ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ВО ЌЕЛИЈА ВО “ИДРИЗОВО”, А НАЈДЕН Е ВО РЕСЕН, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГО ИСПИТУВА НЕГОВОТО ОСЛОБОДУВАЊЕ

Осуденото лице Л.Г. од Струга, кој вчера при апсењето за дрога повреди двајца полицајци, но беше брзо совладан, е во притвор. Но МВР вчера начна ми ...
НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ ПОШТЕДЕН ЗА НОЖЕВИТЕ, ДРОГАТА И ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ИДРИЗОВО, А И КОМИТЕТОТ ЗА ТОРТУРА НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД РАКОВОДСТВОТО НА ЗАТВОРОТ, КАЖА ТУПАНЧЕВСКИ

НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ ПОШТЕДЕН ЗА НОЖЕВИТЕ, ДРОГАТА И ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ИДРИЗОВО, А И КОМИТЕТОТ ЗА ТОРТУРА НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД РАКОВОДСТВОТО НА ЗАТВОРОТ, КАЖА ТУПАНЧЕВСКИ

Министерот за правда Никола Тупанчевски кажа дека ќе бара одговорност за тоа што во вчерашниот претрес во 25 таргетирани ќелии во затворот Идризово би ...
ГОЛЕМА АКЦИЈА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО, ПОЛИЦИЈАТА ВРШИ ПРЕТРЕС ВО ОБЈЕКТИТЕ

ГОЛЕМА АКЦИЈА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО, ПОЛИЦИЈАТА ВРШИ ПРЕТРЕС ВО ОБЈЕКТИТЕ

Рано утрово полиција упаднала во најголемиот затвор "Идризово". Не е познато дали пребарува само меѓу осудените лица, или и во управната зграда. Од ...
1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ