Таг: Идризово

1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ
ГОРИ ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“

ГОРИ ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“

Попладнево избил пожар во затворот „Идризово“, потврдија од Противпожарната бригада на град Скопје. Запалено е приемното одделение и во моментов Брига ...
550 ОСУДЕНИЦИ ЌЕ БИДАТ ПРЕСЕЛЕНИ ВО НОВИ ЌЕЛИИ, ОТВОРЕНИ ДВЕ НОВИ ОДДЕЛЕНИЈА ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“

550 ОСУДЕНИЦИ ЌЕ БИДАТ ПРЕСЕЛЕНИ ВО НОВИ ЌЕЛИИ, ОТВОРЕНИ ДВЕ НОВИ ОДДЕЛЕНИЈА ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“

550 осуденци од наредните денови ќе бидат префлени во новите згради на затворот Идризово. Денеска министерката за правда Рената Тренеска-Дескоска ги п ...
ИГОР СПАСОВ ПУШТЕН ОД ЗАТВОР НА ЛЕКУВАЊЕ, АКО НЕ СЕ ВРАТИ НА 7 АВГУСТ ЌЕ БИДЕ РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО НЕГО

ИГОР СПАСОВ ПУШТЕН ОД ЗАТВОР НА ЛЕКУВАЊЕ, АКО НЕ СЕ ВРАТИ НА 7 АВГУСТ ЌЕ БИДЕ РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО НЕГО

Игор Спасов, осуден на 14 години затвор за убиство на Мартин Нешкоски за време на прославата на ВМРО-ДПМНЕ по изборите во 2011 година, со судска одлук ...
ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ ЧЕКА СОГЛАСНОСТ ОД ТЕВДОВСКИ И МАНЧЕВСКИ ЗА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИТЕ АМБУЛАНТИ

ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ ЧЕКА СОГЛАСНОСТ ОД ТЕВДОВСКИ И МАНЧЕВСКИ ЗА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИТЕ АМБУЛАНТИ

Здравствен дом Скопје чека одобрение од Министерствата за финансии и за информатичко општество и администрација, за да може да ги преземе вработените ...
БИТОЛЧАНИ СЕ ЗАВИСНИЦИ ОД ИЗМАМНИЧКИТЕ ФИНТИ НА СОЊА НИКОЛОВСКА ОД ТАТ

БИТОЛЧАНИ СЕ ЗАВИСНИЦИ ОД ИЗМАМНИЧКИТЕ ФИНТИ НА СОЊА НИКОЛОВСКА ОД ТАТ

Со документ на кого пишувало дека е сопственик на сметка од 500.000 евра во банка во Кипар, поранешната сопственичка на пропаднатата пирамидална штеди ...
815 ЗАТВОРЕНИЦИ ЌЕ БИДАТ ОПФАТЕНИ СО ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА

815 ЗАТВОРЕНИЦИ ЌЕ БИДАТ ОПФАТЕНИ СО ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА

Со предложениот закон за амнестија ќе бидат опфатени 815 осудени лица кои издржуваат казна затвор, вели директорот на Управата за извршување на санкци ...
ДО НОВА ГОДИНА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО ИДРИЗОВО И ШУТКА ЌЕ ДОБИЈАТ ЛЕКАР

ДО НОВА ГОДИНА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО ИДРИЗОВО И ШУТКА ЌЕ ДОБИЈАТ ЛЕКАР

До Нова година амбулантите во затворите во Идризово и Шуто Оризари ќе ги преземе Здравствен дом Скопје, кој за околу 2.000 затвореници треба да обезбе ...
ЧУВАРИТЕ КРАДАТ ОД ЗАТВОРЕНИЦИТЕ, ЕНДЕМСКА КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ

ЧУВАРИТЕ КРАДАТ ОД ЗАТВОРЕНИЦИТЕ, ЕНДЕМСКА КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ

Комисија на Советот на Европа забележала ендемска корупција, насилство без никаков повод врз затвореници, продажба на кревети во попристојни ќелии, пл ...
ЧУДНИ ВЕСТИ

ЧУДНИ ВЕСТИ

1 Премиерот Зоран Заев по посетата на затворот Идризово изјави дека се срами што е премиер „на земја во која има затвори со нехумани и супстандардни у ...
ВО ЗАТВОРИТЕ СЕ ПРОДАВААТ КРЕВЕТИ, МОБИЛНИ И ДРОГА, НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ИТНО ЗАТВАРАЊЕ НА ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИДРИЗОВО

ВО ЗАТВОРИТЕ СЕ ПРОДАВААТ КРЕВЕТИ, МОБИЛНИ И ДРОГА, НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ИТНО ЗАТВАРАЊЕ НА ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИДРИЗОВО

Итно да се затвори приемното одделение во затворот Идризово, поради нехуманите и деградирачки услови за престој на осудените лица. Ваква препорака ден ...
1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ