Таг: Идризово

1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ
ЌОСЕТО ПРЕД ИДРИЗОВО

ЌОСЕТО ПРЕД ИДРИЗОВО

1 Толку ли имаат последици од ударите по глава новиве министри од СДСМ, па на чело со Заев со цел ум отидоа да се сликаат со Ѓорге Иванов? Само новиот ...
ИМА ЖИВОТ И ВО ОПОЗИЦИЈА И ВО ИДРИЗОВО, ИМ ПОРАЧА ПРАТЕНИКОТ БОГОЕВСКИ НА КОЛЕГИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ИМА ЖИВОТ И ВО ОПОЗИЦИЈА И ВО ИДРИЗОВО, ИМ ПОРАЧА ПРАТЕНИКОТ БОГОЕВСКИ НА КОЛЕГИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

И на третото продолжение на конститутивната седница на Парламентот пратениците малку дебатираа за избор на членовите и претседателот на собраниската К ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ПОПРЕЧУВА ИСТРАГА ЗА ТЕШКО БОЛНА ЗАТВОРЕНИЧКА, ВЕЛИ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ПОПРЕЧУВА ИСТРАГА ЗА ТЕШКО БОЛНА ЗАТВОРЕНИЧКА, ВЕЛИ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Смртта коси во затворот „Идризово“. Од јануари до сега починале петмина затвореници. Директорот на затворот Живко Пејковски одбива да даде документаци ...
ОД ГОВОРНИЦА ВО „ИДРИЗОВО“ БИЛА ЈАВЕНА ЛАЖНАТА ЗАКАНА ЗА БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

ОД ГОВОРНИЦА ВО „ИДРИЗОВО“ БИЛА ЈАВЕНА ЛАЖНАТА ЗАКАНА ЗА БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

Синоќешната анонимна дојава за бомба во Собрането дошла од говорница во затворот Идризово, потврдија за САКАМДАКАЖАМ од Министерството за внатрешни ...
СУДИЈА ВРЗАН СО КАБЕЛ ВО ВИКЕНДИЧКА ОД ИЗБЕГАН ЗАТВОРЕНИК

СУДИЈА ВРЗАН СО КАБЕЛ ВО ВИКЕНДИЧКА ОД ИЗБЕГАН ЗАТВОРЕНИК

Судија од Основниот суд Куманово бил врзан со кабел и ограбен во неговата викендичка во кумановското село Зубовце. Како што соопшти МВР, рабојништвото ...
ШПЕКУЛАЦИИ СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ГЛАСАЊЕТО ВО ИДРИЗОВО ОБЈАВЕНИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ВЕЛАТ ВО ДИК

ШПЕКУЛАЦИИ СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ГЛАСАЊЕТО ВО ИДРИЗОВО ОБЈАВЕНИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ВЕЛАТ ВО ДИК

Шпекулации и дезинформации се информациите објавени на социјалните мрежи дека во затворот Идризово се знае кој за кого гласал, велат од Државната избо ...
ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

Вооружени до заби, со полициски хеликоптер, кој вчера попладне слета на охридскиот аеродром ,беа донесени четворица од осомничените кои за случајот ,, ...
ПОЧИНАТИОТ ЗАТВОРЕНИК НА ОБДУКЦИЈА, СЕ ИСПИТУВА КАКО ГО ТРЕТИРАЛА ЗАТВОРСКАТА АМБУЛАНТА

ПОЧИНАТИОТ ЗАТВОРЕНИК НА ОБДУКЦИЈА, СЕ ИСПИТУВА КАКО ГО ТРЕТИРАЛА ЗАТВОРСКАТА АМБУЛАНТА

Телото на 46-годишниот затвореник Златко Шеќероски од Радожда, кој почина завчераноќ во затворот Идризово, е веќе предадено на обдукција во Институтот ...
БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ОДЛОЖЕНА ОБУКАТА НА НОВИТЕ 600 КАНДИДАТИ ЗА ПОЛИЦАЈЦИ

БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ОДЛОЖЕНА ОБУКАТА НА НОВИТЕ 600 КАНДИДАТИ ЗА ПОЛИЦАЈЦИ

Неколку стотини кандидати за полицајци утрово место да ја почнат обуката, се вратија дома. Тие минатиот месец потпишаа договори за почеток на обуката ...
НАД 2.500 ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО ОСТАВЕНИ БЕЗ ЛЕКАР

НАД 2.500 ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО ОСТАВЕНИ БЕЗ ЛЕКАР

Пренатрупаниот затвор Идризово, кој последнава година брои меѓу 2.300 и 2.600 затвореници, оставен е без лекар, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Единствената ...
1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ