МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПРЕТЕПАНО НА УЛИЦА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ПОТВРДИ МВР

  МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПРЕТЕПАНО НА УЛИЦА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ПОТВРДИ МВР

  Дваесет и едногодишно момче се бори за живот на Скопските клиники откако вчера попладне во 17.20 часот во населбата Автокоманда е претепано од непознати лица.

  Вчера и во текот на ноќта момчето не било контактибилно. Според првичните информации од МВР, го претепале три засега непознати лица.

  Непознатите излегле од автомобил мерцедес и го нападнале момчето кое се движело по булеварот Александар Македонски во близина на автобуската постојка кај седиштата на „Алкалоид“ и „Скопска пивара“.

  МВР подготвува подетална информација. До утрово, не се знае ни мотивот на напаѓачите.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира