Таг: момче

22-ГОДИШНО МОМЧЕ Е НАЈМЛАДИОТ КУМАНОВЕЦ ШТО ПОЧИНА ОД КОВИД-19, В БОЛНИЦА ДОШЛО СО ТЕШКА ПНЕВМОНИЈА

22-ГОДИШНО МОМЧЕ Е НАЈМЛАДИОТ КУМАНОВЕЦ ШТО ПОЧИНА ОД КОВИД-19, В БОЛНИЦА ДОШЛО СО ТЕШКА ПНЕВМОНИЈА

Дваесет и две-годишно момче од Куманово е најмладиот меѓу денешните 37 починати од ковид-19. Според Кумановската болница, момчето три дена се лекувало ...
НИКОЈ НЕ Е НАДЛЕЖЕН ЗА ПЕДАЛИНКИТЕ, ТРЕБА САМО ДА СЕ РЕГИСТРИРА ФИРМА И ДА СЕ ДАВААТ ЕЛЕЦИ ЗА СПАСУВАЊЕ

НИКОЈ НЕ Е НАДЛЕЖЕН ЗА ПЕДАЛИНКИТЕ, ТРЕБА САМО ДА СЕ РЕГИСТРИРА ФИРМА И ДА СЕ ДАВААТ ЕЛЕЦИ ЗА СПАСУВАЊЕ

Никој нема надлежност врз дејноста за издавање на педалинки. Лицата кои изнајмуваат педалинки на туристичките локации во земјава треба само да имаат р ...
НЕ НОСЕЛЕ ЕЛЕЦИ МОМЧИЊАТА НА ПЕДАЛИНАТА ОД КОИ ЕДНО СЕ УДАВИ, А НА ПЛАЖАТА ВО ПРЕТОР НЕМАЛО СПАСУВАЧ, ВЕЛИ ПРОФЕСИОНАЛНИОТ НУРКАЧ АЛЕКСАНДАР АЦЕВ

НЕ НОСЕЛЕ ЕЛЕЦИ МОМЧИЊАТА НА ПЕДАЛИНАТА ОД КОИ ЕДНО СЕ УДАВИ, А НА ПЛАЖАТА ВО ПРЕТОР НЕМАЛО СПАСУВАЧ, ВЕЛИ ПРОФЕСИОНАЛНИОТ НУРКАЧ АЛЕКСАНДАР АЦЕВ

Шестнаесетгодишното момче кое во саботата попладне се удави во Преспанското Езеро, заедно со другите две млади момчиња со кои се возело на педалина во ...
ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА МОМЧЕТО ШТО ИСЧЕЗНА ВО ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА МОМЧЕТО ШТО ИСЧЕЗНА ВО ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО

Пронајдено е тeлото на 16-годишното момче кое завчера исчезна во водите на Преспанското Езеро, потврди градоначалникот на Ресен Живко Гошаревски. Тело ...
НА ПЕДАЛИНКА НЕ СМЕЕ БЕЗ ЕЛЕК ЗА СПАСУВАЊЕ, ВЕЛИ ЗАКОНОТ ЗА ПЛОВИДБА, А МОМЧЕТО ШТО СЕ УДАВИ ВО ПРЕТОР НЕ НОСЕЛО

НА ПЕДАЛИНКА НЕ СМЕЕ БЕЗ ЕЛЕК ЗА СПАСУВАЊЕ, ВЕЛИ ЗАКОНОТ ЗА ПЛОВИДБА, А МОМЧЕТО ШТО СЕ УДАВИ ВО ПРЕТОР НЕ НОСЕЛО

Лицата кои се возат со чамец или педалинка мора да носат појас појаси за спасување, се предвидува со Законот за внатрешна пловидба. Според измените и ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА 27-ГОДИШНО МОМЧЕ ОД БИТОЛА, КАКО ДЕТЕ ИМАЛ МАЛИГНО ЗАБОЛУВАЊЕ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА 27-ГОДИШНО МОМЧЕ ОД БИТОЛА, КАКО ДЕТЕ ИМАЛ МАЛИГНО ЗАБОЛУВАЊЕ

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола, кое претходно се лекувало од малигно заголување, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од ...
7-ГОДИШНО МОМЧЕ КОЕ ПОЧИНАЛО НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ИМА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА НА КОРОНАВИРУС И НЕМАЛО ПНЕВМОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

7-ГОДИШНО МОМЧЕ КОЕ ПОЧИНАЛО НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ИМА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА НА КОРОНАВИРУС И НЕМАЛО ПНЕВМОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Седумгодишно момче кое минатата недела починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, соопшти доцна попладнево Министерството за здравств ...
ПОЧИНА МОМЧЕТО КОЕ БЕШЕ ПРЕТЕПАНО ВО АВТОКОМАНДА

ПОЧИНА МОМЧЕТО КОЕ БЕШЕ ПРЕТЕПАНО ВО АВТОКОМАНДА

Дваесет и едногодишниот Н.С., кој беше претепан на 29 јуни во Автокоманда утринава почина, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од КАРИЛ. „Пациентот почина ...
МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПРЕТЕПАНО НА УЛИЦА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ПОТВРДИ МВР

МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПРЕТЕПАНО НА УЛИЦА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ПОТВРДИ МВР

Дваесет и едногодишно момче се бори за живот на Скопските клиники откако вчера попладне во 17.20 часот во населбата Автокоманда е претепано од непозна ...
ПОЧИНА МОМЧЕТО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈКАТА СО УРКО

ПОЧИНА МОМЧЕТО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈКАТА СО УРКО

Стојанчо Андонов, 22-годишното момче што беше повредено од сообраќајката кај Рампа во скопска Кисела Вода, почина утринава во 7.30 часот, јави МЕТА. М ...
10 / 10 НАПИСИ