Таг: Автокоманда

СЕ УНИШТУВА ЗДРАВО ЗЕЛЕНИЛО, РЕАГИРААТ ОД ШУМАРСКИОТ ФАКУЛТЕТ ЗА АКЦИЈАТА НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ВО АВТОКОМАНДА И ПРЕД МРТВ

СЕ УНИШТУВА ЗДРАВО ЗЕЛЕНИЛО, РЕАГИРААТ ОД ШУМАРСКИОТ ФАКУЛТЕТ ЗА АКЦИЈАТА НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ВО АВТОКОМАНДА И ПРЕД МРТВ

Се сече и се отстранува здраво зеленило од булеварите Александар Македонски и Гоце Делчев, реагираат од Шумарскиот факултет во Скопје и го повикуваат ...
ПРВ РАСПИТ КАЈ ОБВИНИТЕЛ НА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО ДО СМРТ НА МОМЧЕТО ВО АВТОКОМАНДА

ПРВ РАСПИТ КАЈ ОБВИНИТЕЛ НА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО ДО СМРТ НА МОМЧЕТО ВО АВТОКОМАНДА

На однапред договорен термин во Скопското обвинителство, за насилство со тешки телесни повреди врз Никола Саздовски кој подоцна почина од повредите, д ...
МОЖНА ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈА НА ДЕЛОТО ПО ОБДУКЦИЈАТА НА ПРЕТЕПАНОТО МОМЧЕ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

МОЖНА ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈА НА ДЕЛОТО ПО ОБДУКЦИЈАТА НА ПРЕТЕПАНОТО МОМЧЕ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Обвинителот кој ја води истрагата за претепувањето до смрт на Никола Саздовски (21) од скопската населба Кисела Вода, денеска дал наредба за обдукција ...
ПОЧИНА МОМЧЕТО КОЕ БЕШЕ ПРЕТЕПАНО ВО АВТОКОМАНДА

ПОЧИНА МОМЧЕТО КОЕ БЕШЕ ПРЕТЕПАНО ВО АВТОКОМАНДА

Дваесет и едногодишниот Н.С., кој беше претепан на 29 јуни во Автокоманда утринава почина, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од КАРИЛ. „Пациентот почина ...
МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПРЕТЕПАНО НА УЛИЦА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ПОТВРДИ МВР

МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПРЕТЕПАНО НА УЛИЦА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ПОТВРДИ МВР

Дваесет и едногодишно момче се бори за живот на Скопските клиники откако вчера попладне во 17.20 часот во населбата Автокоманда е претепано од непозна ...
ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО КИСЕЛА ВОДА, КАРПОШ И АВТОКОМАНДА ЌЕ ИМА АКО САКААТ ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, БОРЧЕ ЈАКИМОВСКИ

ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО КИСЕЛА ВОДА, КАРПОШ И АВТОКОМАНДА ЌЕ ИМА АКО САКААТ ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, БОРЧЕ ЈАКИМОВСКИ

ЈП „Градски паркинг“ ќе воведе зонско паркирање на нови локации, само доколку граѓаните сакаат и Општините донесат таква одлука, вели директорот Борче ...
6 / 6 НАПИСИ