ПОТЕШКОТИИТЕ СО ВОСПОСТАВУВАЊЕ ПОВИЦИ СЕ НАДМИНАТИ, СЕ РАБОТИ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИСПРАЌАЊЕ СМС ПОРАКИ, ВЕЛАТ ОД „А1 МАКЕДОНИЈА“

    ПОТЕШКОТИИТЕ СО ВОСПОСТАВУВАЊЕ ПОВИЦИ СЕ НАДМИНАТИ, СЕ РАБОТИ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИСПРАЌАЊЕ СМС ПОРАКИ, ВЕЛАТ ОД „А1 МАКЕДОНИЈА“Дел од корисниците на „А1 Македонија“ денеска имаа потешкотии при воспоставувањето на повици и испраќање на СМС пораки. (архивска фотографија)

    Потешкотиите со воспоставување на повици се надминати, а во моментов се работи на надминување на проблемот со испраќање на СМС пораки, соопштија од „А1 Македонија“.

    Од компанијата велат дека денеска дошло до неочекуван технички проблем во мобилната телефонија, поради што дел од корисниците имале потешкотии при воспоставувањето на повици и испраќање на СМС пораки.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира