СЕПАК 45 ЖРТВИ ВО ИЗГОРЕНИОТ АВТОБУС, ЈОВЕСКИ КАЖА ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНО Е ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ИЗГОРЕНО ТЕЛО НА МЛАД ЧОВЕК

  СЕПАК 45 ЖРТВИ ВО ИЗГОРЕНИОТ АВТОБУС, ЈОВЕСКИ КАЖА ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНО Е ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ИЗГОРЕНО ТЕЛО НА МЛАД ЧОВЕКПри вештачењето на изгорениот автобус во неговите изгорени делови е најдено уште едно тело, тело на младо лице. (Фото: СДК.МК)

  Државниот обвинител Љубомир Јовески на денешната прес-конференција кажа дека четврти ден по несреќата во Бугарија, во која целосно се запали автобус на агенцијата „Беса транс“ и изгореа 44 патници, сепак брои за жал, 45 жртви.

  „Сликите што ги видовме се слики на целосно оштетен автобус. При вештачењето на изгорениот автобус во неговите изгорени делови е најдено уште едно тело, тело на младо лице“, кажа денеска Јовески на прес-конференцијата по повод доаѓањето на претставници од Обвинителството на Бугарија, кои денеска дојдоа во Скопје по ДНК-примероци од блиските на загинатите македонски државјани, заради нивна побрза идентификација.

  Претставници од нашето обвинителство и од Институтот за судска медицина, ќе присуствуваат на утрешната идентификација на жртвите.

  С. К. ДЕЛЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира