Таг: Љубомир Јовески

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
ЗА 5 ГОДИНИ ИМАВМЕ 4 ТРАГЕДИИ СО 97 ЖРТВИ И 0 ДЕНА ЗАТВОР – ТЕТОВЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ СУДСКАТА ВЛАСТ

ЗА 5 ГОДИНИ ИМАВМЕ 4 ТРАГЕДИИ СО 97 ЖРТВИ И 0 ДЕНА ЗАТВОР – ТЕТОВЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ СУДСКАТА ВЛАСТ

Стотина граѓани со протест пред Основниот суд и Јавното обвинителство во Тетово го изразија своето незадоволство од судската власт и јавниот обвинител ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ И ВИШИТЕ ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ДА ИЗДЕЈСТВУВААТ ПОВИСОКИ КАЗНИ НА СУДЕЊАТА ЗА НЕДОЗВОЛЕНО ДРЖЕЊЕ И ПУКАЊЕ СО ОРУЖЈЕ, БАРА ЈОВЕСКИ

ОБВИНИТЕЛИТЕ И ВИШИТЕ ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ДА ИЗДЕЈСТВУВААТ ПОВИСОКИ КАЗНИ НА СУДЕЊАТА ЗА НЕДОЗВОЛЕНО ДРЖЕЊЕ И ПУКАЊЕ СО ОРУЖЈЕ, БАРА ЈОВЕСКИ

Државниот обвинител Љубомир Јовески смета дека судските пресуди за недозволено држење оружје во земјава се благи, многу ниски, но причината не ја наоѓ ...
ПАЛАЧИНКИ ПО ПРОТОКОЛ

ПАЛАЧИНКИ ПО ПРОТОКОЛ

Ова не е само крадење со корупција. Ова е масовен грабеж на даночните обврзници. ...
ПОВЕДЕНА ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ПРОТИВ РУСКОВСКА, ТРАЈЧЕВА И ЈОСИФОВСКА ЗА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА, ПО ПОДНЕСЕН ПРЕДЛОГ ОД ШЕФОТ ЈОВЕСКИ

ПОВЕДЕНА ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ПРОТИВ РУСКОВСКА, ТРАЈЧЕВА И ЈОСИФОВСКА ЗА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА, ПО ПОДНЕСЕН ПРЕДЛОГ ОД ШЕФОТ ЈОВЕСКИ

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност поведе дисциплинска постапка пред Советот на јавни обвинители против поранешната шефица на ОЈО за ...
ГРКОВСКА СЕ МЕША КАЈ ШТО НЕ Ѝ Е МЕСТО, РЕАГИРА ЈОВЕСКИ ОТКАКО ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА РЕЧЕ ДЕКА ТОЈ НЕ ТРЕБА ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА

ГРКОВСКА СЕ МЕША КАЈ ШТО НЕ Ѝ Е МЕСТО, РЕАГИРА ЈОВЕСКИ ОТКАКО ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА РЕЧЕ ДЕКА ТОЈ НЕ ТРЕБА ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА

Јавниот обвинител Љубомир Јовески вели дека личните оценки на вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска за неговото работење се неосновани, п ...
ПРАВОСИЛНО ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017 ПОДНЕЛЕ БАРАЊЕ ДО ВРХОВНИОТ СУД ДА ИМ ГИ ПОНИШТИ ПРЕСУДИТЕ

ПРАВОСИЛНО ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017 ПОДНЕЛЕ БАРАЊЕ ДО ВРХОВНИОТ СУД ДА ИМ ГИ ПОНИШТИ ПРЕСУДИТЕ

Адвокатите на осудените за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година, ...
ОПОЗИЦИЈАТА ЛУТА ОТИ ГЕОРГИЕВСКА ДЕНЕС НЕ Ѝ ДАВА ЗБОР НА ПРАТЕНИЧКАТА СТАМЕНКОВСКА, КОЈА ПО 10 ЧАСА ГОВОР ЗА ЈОВЕСКИ ОТИДЕ ВО ТОАЛЕТ И КОМИСИЈАТА ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА

ОПОЗИЦИЈАТА ЛУТА ОТИ ГЕОРГИЕВСКА ДЕНЕС НЕ Ѝ ДАВА ЗБОР НА ПРАТЕНИЧКАТА СТАМЕНКОВСКА, КОЈА ПО 10 ЧАСА ГОВОР ЗА ЈОВЕСКИ ОТИДЕ ВО ТОАЛЕТ И КОМИСИЈАТА ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА

Членовите на собраниската Комисија за избори и именувања од ВМРО-ДПМНЕ денеска викаа на цел глас зошто ѝ е ускратена можноста на нивната колешка прате ...
РУСКОВСКА ОСТАНУВА СУСПЕНДИРАНА, СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ЈА ПОТВРДИ ОДЛУКАТА НА ЈОВЕСКИ

РУСКОВСКА ОСТАНУВА СУСПЕНДИРАНА, СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ЈА ПОТВРДИ ОДЛУКАТА НА ЈОВЕСКИ

Советот на јавни обвинители денеска едногласно ја одби како неоснована жалбата за суспензијата на шефицата на Обвинителството за организиран криминал ...
ОВА НЕ Е СУСПЕНЗИЈА НА ВИЛМА РУСКОВСКА, ОВА Е СУСПЕНЗИЈА НА ПРАВОТО И ПРАВДАТА, КАЖА РУСКОВСКА ОТКАКО ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ВО СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

ОВА НЕ Е СУСПЕНЗИЈА НА ВИЛМА РУСКОВСКА, ОВА Е СУСПЕНЗИЈА НА ПРАВОТО И ПРАВДАТА, КАЖА РУСКОВСКА ОТКАКО ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ВО СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска денеска поднесе жалба до Советот на јавни обвинители против одлуката н ...
ЈОВЕСКИ ЈА СУСПЕНДИРАШЕ РУСКОВСКА ПОРАДИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

ЈОВЕСКИ ЈА СУСПЕНДИРАШЕ РУСКОВСКА ПОРАДИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

Јавниот обвинител Љубомир Јовески ја суспендираше шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска додека трае кривична ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ