Таг: Љубомир Јовески

1 2 3 4 6 20 / 53 НАПИСИ
ЈОВЕСКИ НЕ Е СУД ДА КАЖУВА ДАЛИ ПРЕТРЕСОТ КАЈ АРАФАТ БИЛ ЗАКОНСКИ, А ТОЈ ПАК ПОДНЕСУВА САМО ПРЕТСТАВКИ, А НЕ ЖАЛБА ДО СУДОТ, ВОЗВРАТИ РУСКОВСКА

ЈОВЕСКИ НЕ Е СУД ДА КАЖУВА ДАЛИ ПРЕТРЕСОТ КАЈ АРАФАТ БИЛ ЗАКОНСКИ, А ТОЈ ПАК ПОДНЕСУВА САМО ПРЕТСТАВКИ, А НЕ ЖАЛБА ДО СУДОТ, ВОЗВРАТИ РУСКОВСКА

Ни Јавниот обвинител на Македонија Љубомир Јовески, ниту вишите јавни обвинители имаат прaво да се мешаат во работата на Обвинителството за гонење орг ...
НЕ Е ЗАКОНСКИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

НЕ Е ЗАКОНСКИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска дала наредба за незаконски претрес во Управата за финансиска полиција, давајќи му пр ...
КОНЕЧНО ЗАЛИЧИ СОБРАНИЕТО, ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ПРЕДЛАГААТ ПОЗНАТИ ПРАВНИЦИ ЗА СУДИИ ВО УСТАВНИОТ СУД

КОНЕЧНО ЗАЛИЧИ СОБРАНИЕТО, ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ПРЕДЛАГААТ ПОЗНАТИ ПРАВНИЦИ ЗА СУДИИ ВО УСТАВНИОТ СУД

Почна седницата на Комисијата за избори и именувања, на која треба да се предложат до 120-те пратеници три имиња - кандидати за судии во Уставниот суд ...
ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ДОБИЛ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТОТ ЗА СЛУЧАЈ КОЈ Е ЗАТВОРЕН БЕЗ ОБВИНЕНИЕ

ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ДОБИЛ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТОТ ЗА СЛУЧАЈ КОЈ Е ЗАТВОРЕН БЕЗ ОБВИНЕНИЕ

Јавниот обвинител Љубомир Јовески вчера добил закани по животот преку препорачано писмо, соопшти утринава Јавното обвинителство. Писмото, испратено од ...
СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ДО КРАЈОТ НА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕМЕЈСТВАТА ЌЕ ГИ ДОБИЈАТ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, РЕКОА БУГАРСКИТЕ ОБВИНИТЕЛИ ВО СКОПЈЕ

СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ДО КРАЈОТ НА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕМЕЈСТВАТА ЌЕ ГИ ДОБИЈАТ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, РЕКОА БУГАРСКИТЕ ОБВИНИТЕЛИ ВО СКОПЈЕ

Се надеваме дека до крајот на следната недела ќе заврши постапката за идентификација на починатите и ќе се изврши предавање на телата на семејствата з ...
СЕПАК 45 ЖРТВИ ВО ИЗГОРЕНИОТ АВТОБУС, ЈОВЕСКИ КАЖА ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНО Е ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ИЗГОРЕНО ТЕЛО НА МЛАД ЧОВЕК

СЕПАК 45 ЖРТВИ ВО ИЗГОРЕНИОТ АВТОБУС, ЈОВЕСКИ КАЖА ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНО Е ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ИЗГОРЕНО ТЕЛО НА МЛАД ЧОВЕК

Државниот обвинител Љубомир Јовески на денешната прес-конференција кажа дека четврти ден по несреќата во Бугарија, во која целосно се запали автобус н ...
ИСТРАГАТА ЌЕ ЈА ВОДИ БУГАРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, НИЕ ЈА ОБЕЗБЕДИВМЕ ДОКУМЕНТАЦИЈАТА ЗА АВТОБУСИТЕ, КАЖА ЈОВЕСКИ ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

ИСТРАГАТА ЌЕ ЈА ВОДИ БУГАРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, НИЕ ЈА ОБЕЗБЕДИВМЕ ДОКУМЕНТАЦИЈАТА ЗА АВТОБУСИТЕ, КАЖА ЈОВЕСКИ ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

Документите се обезбедени и ќе им ги предадеме на колегите од бугарското јавно обвинителство, но се работи за многу документи и ќе треба време да се п ...
ЛАПТОПОТ НА ГРУЈЕВСКИ ОД КОЈ ПРИСЛУШУВАЛ ЗЕМЕН ДОДЕКА БИЛ ВО ПРИТВОР, НА МИЈАЛКОВ ГО НЕМА ЗАШТО СИ ЗАМИНА ОД УБК ПРЕД ДА ВЛЕЗЕ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ПРЕТРЕС

ЛАПТОПОТ НА ГРУЈЕВСКИ ОД КОЈ ПРИСЛУШУВАЛ ЗЕМЕН ДОДЕКА БИЛ ВО ПРИТВОР, НА МИЈАЛКОВ ГО НЕМА ЗАШТО СИ ЗАМИНА ОД УБК ПРЕД ДА ВЛЕЗЕ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ПРЕТРЕС

Судскиот процес за незаконското масовно прислушување кое ги брои последните свои рочишта и е веќе на самиот крај (кај завршните зборови и пресудата), ...
ПОВЕДОВМЕ ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ ПРОТИВ ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ, А ЕДЕН СИ ДАДЕ ОСТАВКА ОТКАКО УТВРДИВМЕ НЕСТРУЧНО РАБОТЕЊЕ, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ

ПОВЕДОВМЕ ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ ПРОТИВ ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ, А ЕДЕН СИ ДАДЕ ОСТАВКА ОТКАКО УТВРДИВМЕ НЕСТРУЧНО РАБОТЕЊЕ, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ

Јавниот обвинител Љубомир Јовески кажа дека годинава повеле дисциплински постапки против петмина јавни обвинители кои направиле повреди во работењето, ...
ЗГАСНА СЈО, ПРЕДМЕТИТЕ ОСТАНУВААТ КАЈ БИВШИТЕ СПЕЦИЈАЛНИ ОБВИНИТЕЛИ, КОИ ЌЕ ИМААТ ДВА ШЕФА ЗАСЕГА

ЗГАСНА СЈО, ПРЕДМЕТИТЕ ОСТАНУВААТ КАЈ БИВШИТЕ СПЕЦИЈАЛНИ ОБВИНИТЕЛИ, КОИ ЌЕ ИМААТ ДВА ШЕФА ЗАСЕГА

Специјалното јавно обвинителство од денеска не постои, но нема никаква измена во распределбата на предметите кај досегашните специјални обвинители. За ...
1 2 3 4 6 20 / 53 НАПИСИ