Таг: автобуска несреќа

1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ
СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС НА АВТОПАТ КАЈ ЛАЈПЦИГ, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА МРТВИ

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС НА АВТОПАТ КАЈ ЛАЈПЦИГ, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА МРТВИ

Најмалку петмина луѓе загинаа во автобуска несреќа кај Лајпциг, а има и доста повредени. Автобус на компанијата „Фликсбус“ свртел надесно на прометен ...
СОПСТВЕНИКОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ОСУДЕН НА ЕДНА ГОДИНА И ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ФАЛСИФИКУВАНА ЛИЦЕНЦА ЗА АВТОБУСОТ ШТО ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

СОПСТВЕНИКОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ОСУДЕН НА ЕДНА ГОДИНА И ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ФАЛСИФИКУВАНА ЛИЦЕНЦА ЗА АВТОБУСОТ ШТО ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

Основниот кривичен суд Скопје денеска неправосилно го осуди на една година и осум месеци затвор сопственикот на „Беса Транс“ Беким Хаџиу за кривичното ...
АВТОБУСОТ ШТО ВЧЕРА ИЗЛЕТА И СЕ ЗАПАЛИ КАЈ ВЕНЕЦИЈА БИЛ ПОЛН СО МЛАДИ ТУРИСТИ, НА ПАТОТ НЕМА ТРАГИ НА КОЧЕЊЕ

АВТОБУСОТ ШТО ВЧЕРА ИЗЛЕТА И СЕ ЗАПАЛИ КАЈ ВЕНЕЦИЈА БИЛ ПОЛН СО МЛАДИ ТУРИСТИ, НА ПАТОТ НЕМА ТРАГИ НА КОЧЕЊЕ

Петмина Украинци и еден германски државјанин се меѓу жртвите на вчерашната сообраќајна несреќа близу Венеција, кога автобус излета од патот и падна на ...
АВТОБУС ИЗЛЕТА ОД НАДВОЗНИК БЛИЗУ ВЕНЕЦИЈА И СЕ ЗАПАЛИ, НАЈМАЛКУ 21 ЗАГИНАТ

АВТОБУС ИЗЛЕТА ОД НАДВОЗНИК БЛИЗУ ВЕНЕЦИЈА И СЕ ЗАПАЛИ, НАЈМАЛКУ 21 ЗАГИНАТ

Повеќе од 20 луѓе загинаа во превртување на автобус близу Венеција. Италијанските медиуми објавија дека автобусот од засега непознати причини излетал ...
15 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО СРПСКИ ТУРИСТИЧКИ АВТОБУС СЕ ПРЕВРТЕ ВО УНГАРИЈА

15 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО СРПСКИ ТУРИСТИЧКИ АВТОБУС СЕ ПРЕВРТЕ ВО УНГАРИЈА

Петнаесет лица, меѓу кои и деца, се повредени во автобуска несреќа со српски патници во Унгарија, која се се случи рано утринава. Сопственикот на фирм ...
СУДЕЊЕТО ЗА ЛАСКАРЦИ СЕГА ГО БЛОКИРА ВЕШТАК СЛИКАН НА ПАРТИСКА ГОВОРНИЦА НА ДУИ, НЕ ДОАЃА ДА СВЕДОЧИ ПОРАДИ ПОКАЧЕН КРВЕН ПРИТИСОК

СУДЕЊЕТО ЗА ЛАСКАРЦИ СЕГА ГО БЛОКИРА ВЕШТАК СЛИКАН НА ПАРТИСКА ГОВОРНИЦА НА ДУИ, НЕ ДОАЃА ДА СВЕДОЧИ ПОРАДИ ПОКАЧЕН КРВЕН ПРИТИСОК

Вештакот Зекирија Зекири кој требаше да го презентира супервештачењето за несреќата кај Ласкарци денеска по третпат не дојде да сведочи, но судењето н ...
АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ВЛАДАТА ДА УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ШТО НАВРЕМЕ НЕ ЈА ЗАТВОРИЛ СТАНИЦАТА КАЈ ШТО ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД ПОМИНАЛ АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ КОЈ ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ВЛАДАТА ДА УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ШТО НАВРЕМЕ НЕ ЈА ЗАТВОРИЛ СТАНИЦАТА КАЈ ШТО ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД ПОМИНАЛ АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ КОЈ ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

Антикорупциската комисија на денешната седница донесе одлука да достави иницијатива до Владата за утврдување одговорност на министерот за внатрешни ра ...
СЕ ПРЕВРТЕ СРПСКИ АВТОБУС ВО БУГАРИЈА, МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ И ОСУМ ДЕЦА

СЕ ПРЕВРТЕ СРПСКИ АВТОБУС ВО БУГАРИЈА, МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ И ОСУМ ДЕЦА

Автобус со српски државјани се преврте на автопат во Бугарија, при што се повредени најмалку 12 лица, од кои осум деца. Несреќата се случи во близина ...
ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА БИЛ ПО ПРИЈАВА ВО ВРСКА СО „БЕСА ТРАНС“

ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА БИЛ ПО ПРИЈАВА ВО ВРСКА СО „БЕСА ТРАНС“

Една од анонимните пријави за кои што обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска обезбедила судска наредба за проверка во Управ ...
БУГАРСКАТА ИСТРАГА УТВРДИ ДЕКА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ Е ВИНОВЕН ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

БУГАРСКАТА ИСТРАГА УТВРДИ ДЕКА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ Е ВИНОВЕН ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

Бугарските истражители ја завршија истрагата за несреќата со автобусот на „Беса Транс“ во која загинаа 45 македонски граѓани, соопшти заменик-главниот ...
1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ