Таг: автобуска несреќа

1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ
ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ГИ ОДБИ СИТЕ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ЗА ИЗГОРЕНИОТ АВТОБУС, САКАШЕ ДА ЗБОРУВА САМО ЗА БУЏЕТОТ НА МВР

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ГИ ОДБИ СИТЕ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ЗА ИЗГОРЕНИОТ АВТОБУС, САКАШЕ ДА ЗБОРУВА САМО ЗА БУЏЕТОТ НА МВР

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше прес-конференција за буџетот на неговото министерство за следната година и по излагањето ...
ОД СТРУЖЕЊЕТО ОД ОГРАДАТА И АСФАЛТОТ НАСТАНАЛ ЕФЕКТ НА ШМИРГЛА И ОД ИСКРИТЕ СЕ ЗАПАЛИЛЕ ТЕЧНОСТИТЕ НА АВТОБУСОТ, ТВРДАТ БУГАРСКИТЕ ОБВИНИТЕЛСКИ ВЛАСТИ

ОД СТРУЖЕЊЕТО ОД ОГРАДАТА И АСФАЛТОТ НАСТАНАЛ ЕФЕКТ НА ШМИРГЛА И ОД ИСКРИТЕ СЕ ЗАПАЛИЛЕ ТЕЧНОСТИТЕ НА АВТОБУСОТ, ТВРДАТ БУГАРСКИТЕ ОБВИНИТЕЛСКИ ВЛАСТИ

Според првичните наоди од истрагата, до пожарот на автобусот на „Беса транс“ дошло кога многу силно удрил во десната ограда на автопатот, па потоа на ...
ОДЗЕМЕНА ДОЗВОЛАТА ЗА РАБОТА НА „БЕСА ТРАНС“ ОТИ АВТОБУСОТ ВО КОЈ ЗАГИНАА 45 ЛИЦА НЕМАЛ ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ТРАНСПОРТ

ОДЗЕМЕНА ДОЗВОЛАТА ЗА РАБОТА НА „БЕСА ТРАНС“ ОТИ АВТОБУСОТ ВО КОЈ ЗАГИНАА 45 ЛИЦА НЕМАЛ ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ТРАНСПОРТ

Министерството за транспорт и врски ја одзеде лиценцата за работа на фирмата „Беса транс“, во чиј автобус вчера во несреќата во Бугарија загинаа 45 па ...
БУГАРСКИ АВТОМОБИЛИСТ НАПРАВИ РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА СО 45 ЗАГИНАТИ – ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ЗНАК ЛЕЖИ ПАДНАТ ОД МАЈ, ДРУГ ЗНАК Е ЛОШО ПОСТАВЕН И СИГНАЛИЗАЦИЈАТА НА БАНКИНИТЕ Е РАСПАДНАТА

БУГАРСКИ АВТОМОБИЛИСТ НАПРАВИ РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА СО 45 ЗАГИНАТИ – ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ЗНАК ЛЕЖИ ПАДНАТ ОД МАЈ, ДРУГ ЗНАК Е ЛОШО ПОСТАВЕН И СИГНАЛИЗАЦИЈАТА НА БАНКИНИТЕ Е РАСПАДНАТА

Бугарскиот автомобилист Димитар Илиев, кој има и академија за безбедност во сообраќајот, за Бугарската национална телевизија (БНТ) направи реконструкц ...
ПРЕЖИВЕАНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА СЕ СТАБИЛНО И ДО ПЕТОК ЌЕ СЕ ЛЕКУВААТ ВО СОФИЈА

ПРЕЖИВЕАНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА СЕ СТАБИЛНО И ДО ПЕТОК ЌЕ СЕ ЛЕКУВААТ ВО СОФИЈА

Седумтемина патници кои ја преживеаја вчерашната тешка автобуска несреќа во Бугарија се во стабилна состојба и ќе останат во болницата во Софија до пе ...
ПЕТ ДЕЦА РОДНИНИ ЗАГИНАА ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА, ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО СКОПСКОТО УЧИЛИШТЕ „ИСМАИЛ ЌЕМАЛИ“

ПЕТ ДЕЦА РОДНИНИ ЗАГИНАА ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА, ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО СКОПСКОТО УЧИЛИШТЕ „ИСМАИЛ ЌЕМАЛИ“

Пет ученици од основното училиште „Исмаил Ќемали“ во скопската Општина Чаир се меѓу 45-те загинати загинатите во автобуската несреќа која ноќеска се с ...
ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 45 ПАТНИЦИ И 7 СЕ ПОВРЕДЕНИ

ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 45 ПАТНИЦИ И 7 СЕ ПОВРЕДЕНИ

Владата на денешната седница прогласи тридневна жалост на територијата на целата држава, за автобуската несреќа која рано утрово се случи во Бугарија ...
ИСТРАГАТА ЌЕ ЈА ВОДИ БУГАРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, НИЕ ЈА ОБЕЗБЕДИВМЕ ДОКУМЕНТАЦИЈАТА ЗА АВТОБУСИТЕ, КАЖА ЈОВЕСКИ ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

ИСТРАГАТА ЌЕ ЈА ВОДИ БУГАРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, НИЕ ЈА ОБЕЗБЕДИВМЕ ДОКУМЕНТАЦИЈАТА ЗА АВТОБУСИТЕ, КАЖА ЈОВЕСКИ ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

Документите се обезбедени и ќе им ги предадеме на колегите од бугарското јавно обвинителство, но се работи за многу документи и ќе треба време да се п ...
НА АВТОБУСОТ ВЕРОЈАТНО МУ ПУКНАЛА ПРЕДНА ГУМА И МУ ИСТЕКЛО ГОРИВО, НА ПАТОТ НЕМА ТРАГИ НА КОЧЕЊЕ, ВЕЛИ БУГАРСКИ ЕКСПЕРТ

НА АВТОБУСОТ ВЕРОЈАТНО МУ ПУКНАЛА ПРЕДНА ГУМА И МУ ИСТЕКЛО ГОРИВО, НА ПАТОТ НЕМА ТРАГИ НА КОЧЕЊЕ, ВЕЛИ БУГАРСКИ ЕКСПЕРТ

Пукната предна гума најверојатно ја предизвикала тешката несреќа на македонскиот автобус во Бугарија утрово, изјави експертот за мотори со внатрешно с ...
НИКОЈ НЕ НИ СЕ ЈАВУВА ОД АГЕНЦИЈАТА, ИНСТИТУЦИИТЕ НЕ НИ КАЖУВААТ НИШТО, ВЕЛИ РОДНИНА НА ЕДЕН ОД ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСИТЕ НА „БЕСА ТРАНС“

НИКОЈ НЕ НИ СЕ ЈАВУВА ОД АГЕНЦИЈАТА, ИНСТИТУЦИИТЕ НЕ НИ КАЖУВААТ НИШТО, ВЕЛИ РОДНИНА НА ЕДЕН ОД ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСИТЕ НА „БЕСА ТРАНС“

Енес Бакиу (41) од Скопје, кој бил во еден од четирите автобуси на „Беса транс“, ниту се јавува, ниту пишува, вели неговиот братучед. „За несреќата ...
1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ