СОБРАНИЕТО ЌЕ РАСПРАВА ЗА РАСПУШТАЊЕТО ВО ПОНЕДЕЛНИК

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    СОБРАНИЕТО ЌЕ РАСПРАВА ЗА РАСПУШТАЊЕТО ВО ПОНЕДЕЛНИК

    Распуштањето на собранието ќе биде втора точка на дневниот ред на седницата во понеделник по точката за усвојување на Буџетот за 2017 година, соопшти кабинетот на претседателот на собранието Трајко Вељановски.

    „Законските рокови во целост и без исклучок дозволуваат тој чин да се направи на 17 октомври за да може да се одржат изборите на договорениот датум на 11 декември“, се вели во соопштението.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира