Таг: распуштање на Собрание

1 2 10 / 14 НАПИСИ
СИТЕ ДОГОВОРЕНИ ЗАКОНИ МОРА ДА СЕ ДОНЕСАТ ПРЕД ДА СЕ РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

СИТЕ ДОГОВОРЕНИ ЗАКОНИ МОРА ДА СЕ ДОНЕСАТ ПРЕД ДА СЕ РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Техничкиот премиер Оливер Спсовски кажа дека ставот на неговата партија СДСМ е дека сите законски решенија за кои што се договорени, како Законот за Ј ...
СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ

СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ

Сите 110 присутни пратеници на денешната седница во Собранието гласаа за распуштање и кога резултатот од гласањето го кажа Спикерот Трајко Вељаноски, ...
СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ БУЏЕТОТ ЗА 2017 ГОДИНА

СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ БУЏЕТОТ ЗА 2017 ГОДИНА

Собранието го изгласа Буџетот за 2017 година со 72 гласа „за“ и 37 „против“ по нецели два часа дискусија на денешната седница. Буџетот за 2017 година ...
МАЖОТ НА БРИШКОВСКА – БОШКОВСКА, КОЈА СЕ СЛУША И ВО БОМБИТЕ ГО ОДЛАГА РАСПУШТАЊЕТО НА ПАРЛАМЕНТОТ

МАЖОТ НА БРИШКОВСКА – БОШКОВСКА, КОЈА СЕ СЛУША И ВО БОМБИТЕ ГО ОДЛАГА РАСПУШТАЊЕТО НА ПАРЛАМЕНТОТ

Само за да се вдоми сопругот на заменик министерката за правда Билјана Бришковски Бошковска, Дејан Бошковски, директор во ЕЛЕМ, точката за распуштање ...
ОПОЗИЦИЈАТА ЈА НАПУШТИ СОБРАНИСКАТА САЛА ОТИ НЕ САКА ДА ГЛАСА ЗА ИМЕНУВАЊЕ НОВИ ФУНКЦИОНЕРИ

ОПОЗИЦИЈАТА ЈА НАПУШТИ СОБРАНИСКАТА САЛА ОТИ НЕ САКА ДА ГЛАСА ЗА ИМЕНУВАЊЕ НОВИ ФУНКЦИОНЕРИ

Опозицијата ја напушти салата и нема да гласа за предложените точки за именувања и разрешувања функционери на собраниската седница, предложени од Коми ...
ИДНАТА НЕДЕЛА ДОАЃААТ НАБЉУДУВАЧИТЕ НА ОБСЕ/ОДИХР ЗА ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ИДНАТА НЕДЕЛА ДОАЃААТ НАБЉУДУВАЧИТЕ НА ОБСЕ/ОДИХР ЗА ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември ќе пристигнат во Скопје следната недела, потврди за САКАМДАК ...
СОБРАНИЕТО ЌЕ РАСПРАВА ЗА РАСПУШТАЊЕТО ВО ПОНЕДЕЛНИК

СОБРАНИЕТО ЌЕ РАСПРАВА ЗА РАСПУШТАЊЕТО ВО ПОНЕДЕЛНИК

Распуштањето на собранието ќе биде втора точка на дневниот ред на седницата во понеделник по точката за усвојување на Буџетот за 2017 година, соопшти ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЛЕ НАЛОГ ДА НЕ МРДААТ ОД СОБРАНИЕ, СЕ ДОГОВАРА СЕДНИЦА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА ПАРЛАМЕНТОТ

ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЛЕ НАЛОГ ДА НЕ МРДААТ ОД СОБРАНИЕ, СЕ ДОГОВАРА СЕДНИЦА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА ПАРЛАМЕНТОТ

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои се во полн состав во моментов во Собранието, не си одат дома, бидејќи добиле налог да останат тука, поради можна едница ...
ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

Пратеникот и лидер на Демократски сојуз Павле Трајанов денеска изјави дека слушнал коментари дека четирите партии, потписнички на Договорот од Пржино, ...
СДСМ И ТРАЈАНОВ ПОДНЕСОА ИНИЦИЈАТИВИ ЗА ИТНА СЕДНИЦА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА ПАРЛАМЕНТОТ

СДСМ И ТРАЈАНОВ ПОДНЕСОА ИНИЦИЈАТИВИ ЗА ИТНА СЕДНИЦА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА ПАРЛАМЕНТОТ

СДСМ и пратеникот Павле Трајанов, лидер на Демократскиот сојуз, денеска поднесоа иницијативи до Собранието и до претседателот на Собранието Трајко Вељ ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ