Таг: распуштање на Собрание

1 214 / 14 НАПИСИ
ХАН ВО СКОПЈЕ ДВА ДЕНА ПО РАСПУШТАЊЕТО НА СОБРАНИЕТО НА РАЗГОВОР СО ЛИДЕРИТЕ И ЈАНЕВА

ХАН ВО СКОПЈЕ ДВА ДЕНА ПО РАСПУШТАЊЕТО НА СОБРАНИЕТО НА РАЗГОВОР СО ЛИДЕРИТЕ И ЈАНЕВА

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, идниот петок на 14 октомври ќе ја посети Република Македонија, потврди за „Мета“, портпа ...
УСТАВЕН СУД ЌЕ ЈА ОЦЕНУВА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, СЈО УШТЕ НЕ Е НА ДНЕВЕН РЕД

УСТАВЕН СУД ЌЕ ЈА ОЦЕНУВА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, СЈО УШТЕ НЕ Е НА ДНЕВЕН РЕД

На дневен ред на седницата на Уставен суд, закажана за в среда, се најде иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на помилувањата на пре ...
ПРЕДИЗБОРНИ РОКОВИ: СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТА НА 12 ОКТОМВРИ

ПРЕДИЗБОРНИ РОКОВИ: СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТА НА 12 ОКТОМВРИ

Одложуваните предвремени парламентарни избори на 24 април и 5 јуни, овојпат треба да бидат бидат закажани на 11 декември. Ова беше договорено на завч ...
ШКАРИЌ: ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ Е АТЕНТАТОР НА УСТАВОТ И НОЌЕН ЧУВАР НА ЗГРАДА

ШКАРИЌ: ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ Е АТЕНТАТОР НА УСТАВОТ И НОЌЕН ЧУВАР НА ЗГРАДА

„Тоа што Трајко Вељаноски се претставува како претседател на Собранието, не само што е смешно, не само што не е за верување и нема логика, туку тоа е ...
1 214 / 14 НАПИСИ