СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ

    Сите 110 присутни пратеници на денешната седница во Собранието гласаа за распуштање и кога резултатот од гласањето го кажа Спикерот Трајко Вељаноски, одекна аплауз во салата.

    Претходно, уфрлената точка за избор на сопругот на заменик министерката за правда Билјана Бришковски-Бошковска помина, па дури потоа се отиде на распуштање на Парламентот.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира