ЦЕНТАР ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    ЦЕНТАР ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

    По земјотресот во 15.10 часот со јачина од 5,3 степени во Скопје, делови од Центар останаа без струја. Од ЕВН информираат дека прекинот на електрична енергија се случил бидејќи се вклучил системот за автоматска заштита и дека ги вклучуваат оние трансформатори што им се на далечинско управување.

    По земјотресот престанаа да работат и семафорите во централното градско подрачје. Граѓаните се излезени на улица и не се враќаат во своите домови од страв од нови потреси.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

    Коментари