Таг: Скопје

1 2 3 57 10 / 568 НАПИСИ
НИЕ ГО ЧИСТИМЕ СКОПЈЕ, АМА ГРАЃАНИТЕ ПРАВАТ ДЕПОНИИ ПОКРАЈ КОНТЕЈНЕРИТЕ, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

НИЕ ГО ЧИСТИМЕ СКОПЈЕ, АМА ГРАЃАНИТЕ ПРАВАТ ДЕПОНИИ ПОКРАЈ КОНТЕЈНЕРИТЕ, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

Секој ден се соочуваме со масовно фрлање ѓубре на јавни површини низ Скопје, велат од ЈП „Комунална хигиена“. Од претпријатието велат дека тие редовно ...
НОЌТА МЕЃУ САБОТА И НЕДЕЛА ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА, САРАЈ ЌЕ СЕ ПРИКЛУЧУВА НА ГРАДСКАТА МРЕЖА

НОЌТА МЕЃУ САБОТА И НЕДЕЛА ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА, САРАЈ ЌЕ СЕ ПРИКЛУЧУВА НА ГРАДСКАТА МРЕЖА

В сабота од 21 часот до пет часот в недела дел од Скопје ќе остане без вода. Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека ќе се врши зафат за прикл ...
СУДОТ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА ИЏЕТ МЕМЕТИ ОД СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА СО ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

СУДОТ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА ИЏЕТ МЕМЕТИ ОД СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА СО ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје нa oбвинителoт Иџет Mемети, кој е член на Советот на јавни обвинители, му изрече мерки ...
ПАК ЛЕТНА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ И СТОИ СРЕДЕ УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ПАК ЛЕТНА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ И СТОИ СРЕДЕ УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Лимената ограда со која е заградено градилиштето на поранешно „Беко“ е откорната и стои на улица, во најстрогиот центар на Скопје. Оградата го попречу ...
ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ СЕ БЕЗ ВОДА ОТКАКО НА „ВОДОВОД“ МУ Е ИСКЛУЧЕНА СТРУЈАТА ОТИ НЕ ГИ ПЛАЌА СМЕТКИТЕ

ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ СЕ БЕЗ ВОДА ОТКАКО НА „ВОДОВОД“ МУ Е ИСКЛУЧЕНА СТРУЈАТА ОТИ НЕ ГИ ПЛАЌА СМЕТКИТЕ

Делови од Скопје, особено повисоките места од градот немаат вода, бидејќи на градското претпријатие „Водовод и канализација“ му е исклучена струјата. ...
СЕ ФАТИЈА МНОГУ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ И МНОГУ ВРНЕШЕ, ВЕЛАТ ОД „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ЗА ТОА ШТО СКОПЈЕ ОБРАСНА СО ТРЕВА

СЕ ФАТИЈА МНОГУ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ И МНОГУ ВРНЕШЕ, ВЕЛАТ ОД „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ЗА ТОА ШТО СКОПЈЕ ОБРАСНА СО ТРЕВА

Главниот град е претворен во џунгла, обраснат со трева од еден метар. Не се искосени зелните површини покрај главните булевари, кејот на Вардар, парко ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА БОЈАН МАРИЧИЌ НЕ УСПЕА ДА СТАНЕ ПРАТЕНИК, ВО ПРВАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА СДСМ ДОБИ САМО ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА БОЈАН МАРИЧИЌ НЕ УСПЕА ДА СТАНЕ ПРАТЕНИК, ВО ПРВАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА СДСМ ДОБИ САМО ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

Во Град Скопје, односно во сите скопски општини, СДСМ на вчерашните парламентарни избори освои 35.847 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ 123.974.  На локалните из ...
ДАНЕЛА АРСОВСКА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ОСВОИ 1.571 ГЛАС ВО СКОПЈЕ КАДЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

ДАНЕЛА АРСОВСКА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ОСВОИ 1.571 ГЛАС ВО СКОПЈЕ КАДЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска и претседателска на партијата Нова Алтернатива на вчерашните парламентарни избори освои вкупно 3.438 гласови ...
СКОПЈЕ ОБРАСНА СО ТРЕВА, ДОЦНИ И ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ ОТИ ПРОПАДНА ТЕНДЕРОТ – ФОТОГАЛЕРИЈА

СКОПЈЕ ОБРАСНА СО ТРЕВА, ДОЦНИ И ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ ОТИ ПРОПАДНА ТЕНДЕРОТ – ФОТОГАЛЕРИЈА

Кејот на реката Вардар, но и зеленилото долж булеварите и парковите низ Скопје сѐ уште се неискосени. Граѓани кои се јавија во нашата редакција велат ...
УЛИЦАТА ЛЕНИНОВА ВО ДЕБАР МААЛО БЛОКИРАНА ОД ПАДНАТО ДРВО

УЛИЦАТА ЛЕНИНОВА ВО ДЕБАР МААЛО БЛОКИРАНА ОД ПАДНАТО ДРВО

Улицата Ленинова во скопско Дебар Маало попладнево е затворена за сообраќај поради паднато дрво. На крстосницата на Ленинова со улицата Орце Николов в ...
1 2 3 57 10 / 568 НАПИСИ