ВЛАТКО ЃОРЧЕВ РЕШИ ДА РАБОТИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР ПО 25 ГОДИНИ ВО ПОЛИТИКАТА

  ВЛАТКО ЃОРЧЕВ РЕШИ ДА РАБОТИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР ПО 25 ГОДИНИ ВО ПОЛИТИКАТАВладимир Ѓорчев беше пратеник од 2006 до 2020 година. (Фото: СДК.МК)

  Долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев реши да работи во реалниот сектор, отворајќи сопствена фирма. Преку објава на Инстаграм, тој кажа дека неговата фирма ќе биде во областа на маркетингот, советувањето, трговијата и услугите.

  „Здраво на сите. Решив да работам во реалниот сектор. Приватно, во своја фирма, во областа на маркетингот, советувањето, трговијата и услугите. Во Македонија секогаш има пофалби и критики. Ако имав државна работа – ќе имаше критики. Ако одиш приватно – повторно критики и неколку честитки. Ако успееш – пак критики. Ако не успееш, тогаш критики и сеир. Животот оди понатаму“, напиша Ѓорчев на социјалната мрежа.

  Ѓорчев е член на ВМРО-ДПМНЕ од 1996 година, а веќе следната година беше избран за член на Извршниот комитет на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и за член на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. За член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е именуван во 2004 година. Првпат за пратеник во Собранието е избран на изборите во 2006 година, а последен мандат му беше 2016-2020.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира