Таг: Инстаграм

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ИНСТАГРАМ ПОДГОТВУВА КОНКУРЕНТСКА АПЛИКАЦИЈА НА ТВИТЕР, ЌЕ БИДЕ ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

ИНСТАГРАМ ПОДГОТВУВА КОНКУРЕНТСКА АПЛИКАЦИЈА НА ТВИТЕР, ЌЕ БИДЕ ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

Инстаграм планира да пушти во употреба апликација базирана на текст што ќе се натпреварува со Твитер уште во јуни, објави Блумберг. Мета, матичната ко ...
АМЕРИКАНКА ГИ ТУЖИ ИНСТАГРАМ И СНЕПЧЕТ ПОРАДИ САМОУБИСТВОТО НА 11-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

АМЕРИКАНКА ГИ ТУЖИ ИНСТАГРАМ И СНЕПЧЕТ ПОРАДИ САМОУБИСТВОТО НА 11-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

Жена од американската сојузна држава Конектикат ги тужи компаниите „Снеп“ и „Мета“, која е сопственик на Инстаграм, тврдејќи дека зависноста од нивнит ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ РЕШИ ДА РАБОТИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР ПО 25 ГОДИНИ ВО ПОЛИТИКАТА

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ РЕШИ ДА РАБОТИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР ПО 25 ГОДИНИ ВО ПОЛИТИКАТА

Долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев реши да работи во реалниот сектор, отворајќи сопствена фирма. Преку објава на Инстаграм, тој кажа ...
УСЛУГИТЕ НА „ФЕЈСБУК“ ПРОРАБОТЕА ПО ШЕСТ ЧАСА, ОД КОМПАНИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА Е ТЕХНИЧКА ГРЕШКА

УСЛУГИТЕ НА „ФЕЈСБУК“ ПРОРАБОТЕА ПО ШЕСТ ЧАСА, ОД КОМПАНИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА Е ТЕХНИЧКА ГРЕШКА

Компанијата „Фејсбук“ објави дека последниот голем прекин во работата на нејзините услуги бил предизвикан од погрешна промена на конфигурацијата. Фејс ...
ГОЛЕМ ПАД НА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, НЕ РАБОТАТ СО ЧАСОВИ

ГОЛЕМ ПАД НА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, НЕ РАБОТАТ СО ЧАСОВИ

Фејсбук, Инстаграм, Месинџер и Вотсап се соочуваат со еден од најголемите прекини во работата досега. Сите четири услуги се во сопственост на „Фејсбук ...
ИНСТАГРАМ СЕ ИЗВИНИ ШТО ГО ЦЕНЗУРИРАШЕ ПЛАКАТОТ ЗА НОВИОТ ФИЛМ НА АЛМОДОВАР, НА КОЈ Е ПРИКАЖАНА БРАДАВИЦА СО МЛЕКО НА ДОИЛКА

ИНСТАГРАМ СЕ ИЗВИНИ ШТО ГО ЦЕНЗУРИРАШЕ ПЛАКАТОТ ЗА НОВИОТ ФИЛМ НА АЛМОДОВАР, НА КОЈ Е ПРИКАЖАНА БРАДАВИЦА СО МЛЕКО НА ДОИЛКА

Инстаграм се извини откако го отстрани плакатот за новиот филм на Педро Алмодовар од социјалната мрежа затоа што на него е прикажана женска брадавица. ...
ПОЛИЦИЈАТА Е НА ТРАГА НА ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ НА ТЕЛЕГРАМ

ПОЛИЦИЈАТА Е НА ТРАГА НА ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ НА ТЕЛЕГРАМ

Полицијата од секторот за компјутерски криминал длабоко е влезена во групата на апликацијата Телеграм и одамна веќе ја фатила трагата на дел од вулгар ...
ВЛАДАТА И 46 АМЕРИКАНСКИ СОЈУЗНИ ДРЖАВИ ГО ТУЖАТ ФЕЈСБУК И БАРААТ ДА СЕ ПОДЕЛИ

ВЛАДАТА И 46 АМЕРИКАНСКИ СОЈУЗНИ ДРЖАВИ ГО ТУЖАТ ФЕЈСБУК И БАРААТ ДА СЕ ПОДЕЛИ

Фејсбук можеби ќе биде принуден да се подели и да ги продаде Инстаграм и Вотсап откако Федералната трговска комисија на САД и речиси сите американски ...
ВАТИКАН ИСТРАЖУВА КАКО ОД ИНСТАГРАМ ПРОФИЛОТ НА ПАПАТА ФРАЊО БИЛА ЛАЈКНАТА ФОТОГРАФИЈА НА БРАЗИЛСКИ МОДЕЛ

ВАТИКАН ИСТРАЖУВА КАКО ОД ИНСТАГРАМ ПРОФИЛОТ НА ПАПАТА ФРАЊО БИЛА ЛАЈКНАТА ФОТОГРАФИЈА НА БРАЗИЛСКИ МОДЕЛ

Ватикан објави дека испитува како од официјалниот профил на папата Фрањо на Инстаграм била лајкната фотографија на оскудно облечен бразилски модел. Не ...
АТЕНБОРО ОТВОРИ ПРОФИЛ НА ИНСТАГРАМ НА 94 ГОДИНИ И ГО УРНА РЕКОРДОТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН

АТЕНБОРО ОТВОРИ ПРОФИЛ НА ИНСТАГРАМ НА 94 ГОДИНИ И ГО УРНА РЕКОРДОТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН

Легендарниот британски природонаучник и ТВ-водител Дејвид Атенборо отвори профил на Инстаграм на 94 години за да ги шири своите еколошки пораки. „Се ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ