ЗАВРШИЈА ВИП ШКОЛИТЕ ЗА ПЛИВАЊЕ И ТЕНИС

  ЗАВРШИЈА ВИП ШКОЛИТЕ ЗА ПЛИВАЊЕ И ТЕНИС

  Двете спортски школи на Вип за пливање и тенис завршија. Цел месец 200 деца од цела Македонија бесплатно одеа на часови по тенис и 200 деца одеа на пливање во спортскиот центар Борис Трајковски.

  Извршниот директор на оне.Вип Никола Љушев рече дека интересот за овие школи за време на распустот ја потврдиле определбата на компманијата да продолжи да инвестира во спортот.

  Бесплатните Вип спортски школи се одржуваа два пати неделно во Вип базен и на Вип тениските терени во рамките на Спортскиот центар “Борис Трајковски”, а ги раководеа реномирани спортски тренери од Пливачката школа БЕТА и тренери од Тениската школа Борис Трајковски .

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари