Таг: пливање

1 2 10 / 17 НАПИСИ
САЛАТА ЗА БОКС ВО СЦ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ПРЕНАМЕНЕТА ВО БАЗЕН

САЛАТА ЗА БОКС ВО СЦ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ПРЕНАМЕНЕТА ВО БАЗЕН

Уште еден базен од денеска е ставен во функција во СЦ „Борис Трајковски“. Овој базенот изминативе 9 години не работеше бидејќи беше пренаменет во сала ...
МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ, КОЈ ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СО НЕКРОЗА НА НОГАТА, ЌЕ ПЛИВА ЗА ДЕЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ, КОЈ ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СО НЕКРОЗА НА НОГАТА, ЌЕ ПЛИВА ЗА ДЕЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

Дванаестодишниот Марко Пејчиноски, кој со некроза на ногата на 28 август го преплива Охридското Езеро, ќе плива во акцијата за децата со ретки болести ...
МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ, КОЈ ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СО НЕКРОЗА НА НОГАТА, СТАНА ЗАСЛУЖЕН ГРАЃАНИН НА ОХРИД

МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ, КОЈ ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СО НЕКРОЗА НА НОГАТА, СТАНА ЗАСЛУЖЕН ГРАЃАНИН НА ОХРИД

Дванаесетгодишниот Марко Пејчиновски од Охрид, кој на 28 август го преплива Охридското Езеро иако има некроза на ногата, е добитник на годинашната Кли ...
ДЕСЕТГОДИШНИОТ КЛАРК КЕНТ УРНА РЕКОРД НА МАЈКЛ ФЕЛПС И ДОБИ ПРЕКАР СУПЕРМЕН

ДЕСЕТГОДИШНИОТ КЛАРК КЕНТ УРНА РЕКОРД НА МАЈКЛ ФЕЛПС И ДОБИ ПРЕКАР СУПЕРМЕН

Десетгодишниот Кларк Кент најави голема пливачка кариера откако собори рекорд на Мајкл Фелпс на 100 метри пеперутка. Најуспешниот олимпиец на сите вре ...
БУГАРИНОТ ЈАНЕ ПЕТКОВ ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ГО СОБОРИ ГИНИСОВИОТ РЕКОРД ВО ПЛИВАЊЕ ВРЗАН СО ЛАНЦИ ВО ВРЕЌА

БУГАРИНОТ ЈАНЕ ПЕТКОВ ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ГО СОБОРИ ГИНИСОВИОТ РЕКОРД ВО ПЛИВАЊЕ ВРЗАН СО ЛАНЦИ ВО ВРЕЌА

Јане Петков од Бугарија денес во Охридското езеро го собори Гинисовиот рекорд во пливање врзан со ланци во вреќа. Тој за околу три часа исплива 3.380 ...
БЕСПЛАТНИТЕ ПЛИВАЧКИ ШКОЛИ НА „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“ СО НАТАША МЕШКОВСКА ЛЕТОВО ГИ ПОСЕТИЈА 140 ДЕЦА

БЕСПЛАТНИТЕ ПЛИВАЧКИ ШКОЛИ НА „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“ СО НАТАША МЕШКОВСКА ЛЕТОВО ГИ ПОСЕТИЈА 140 ДЕЦА

На градскиот базен во Кавадарци се одржа завршниот час од третата пливачка школа „Пливај и уживај“, организирана од „Еуролинк осигурување“, кое им ово ...
БЕСПЛАТНАТА ПЛИВАЧКА ШКОЛА НА „ЕУРОЛИНК“ ОВАА ГОДИНА АДАПТИРАНА И ЗА ДЕЦА СО ОШТЕТЕН ВИД И СЛУХ И ДЕЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

БЕСПЛАТНАТА ПЛИВАЧКА ШКОЛА НА „ЕУРОЛИНК“ ОВАА ГОДИНА АДАПТИРАНА И ЗА ДЕЦА СО ОШТЕТЕН ВИД И СЛУХ И ДЕЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

„Еуролинк осигурување“ трета година по ред ја организира бесплатната пливачка школа за деца на возраст од осум до 12 години, повторно во три града. Но ...
ЗАЕДНО ОДИМЕ ПО ЗЛАТНИ МЕДАЛИ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИОТ И БРИТАНСКИОТ ТИМ ПРЕД ТУРНИРОТ ВО ПЛИВАЊЕ ЗА ЛИЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ ВО КОСОВО

ЗАЕДНО ОДИМЕ ПО ЗЛАТНИ МЕДАЛИ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИОТ И БРИТАНСКИОТ ТИМ ПРЕД ТУРНИРОТ ВО ПЛИВАЊЕ ЗА ЛИЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ ВО КОСОВО

Британскиот и македонскиот тим ќе се бодрат меѓусебе на Меѓународниот турнир во пливање за лица со Даунов синдром кој викендов ќе се одржи во Приштина ...
БЕВ МНОГУ БЛИСКУ ДО САМОУБИСТВО, ОТКРИ МАЈКЛ ФЕЛПС

БЕВ МНОГУ БЛИСКУ ДО САМОУБИСТВО, ОТКРИ МАЈКЛ ФЕЛПС

Мајкл Фелпс, легендарниот пливач и најтрофеен олимпиец на сите времиња, откри дека низ животот се борел со депресија, што во еден момент го довело до ...
ПЛИВАЧКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ВЕЌЕ СО ГОДИНИ РАБОТИ НЕЗАКОНСКИ, ВЕЛАТ ИНИЦИЈАТОРИТЕ ЗА ПРОМЕНИ

ПЛИВАЧКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ВЕЌЕ СО ГОДИНИ РАБОТИ НЕЗАКОНСКИ, ВЕЛАТ ИНИЦИЈАТОРИТЕ ЗА ПРОМЕНИ

Иницијативниот одбор за промени во Пливачката федерација на Македонија (ПФМ) одржа прес-конференција, на којашто укажа на катастрофалната ситуација шт ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ