Таг: тенис

1 2 3 19 10 / 182 НАПИСИ
БАРБОРА КРЕЈЧИКОВА ПОБЕДИ ВО ЖЕНСКОТО ФИНАЛЕ НА ВИМБЛДОН

БАРБОРА КРЕЈЧИКОВА ПОБЕДИ ВО ЖЕНСКОТО ФИНАЛЕ НА ВИМБЛДОН

Барбора Крејчикова ја победи Јасмин Паолини во извонредното финале на Вимблдон и ја освои својата втора Грен слем титула во сингл. Крејчикова, победни ...
ТЕНИСЕРКАТА ЛИНА ЃОРЧЕСКА ТРИ НЕДЕЛИ ЧЕКА БРИТАНСКА ВИЗА, ВО ОПАСНОСТ Е ДА ГО ПРОПУШТИ ВИМБЛДОН

ТЕНИСЕРКАТА ЛИНА ЃОРЧЕСКА ТРИ НЕДЕЛИ ЧЕКА БРИТАНСКА ВИЗА, ВО ОПАСНОСТ Е ДА ГО ПРОПУШТИ ВИМБЛДОН

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се соочува со административни пречки пред настапот на Вимблдон бидејќи сѐ уште не ѝ е одобрена британска ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ ГО ОПЕРИРА КОЛЕНОТО И ГО ПРОПУШТА ВИМБЛДОН

ЃОКОВИЌ ЌЕ ГО ОПЕРИРА КОЛЕНОТО И ГО ПРОПУШТА ВИМБЛДОН

Новак Ѓоковиќ ќе го оперира повреденото десно колено со цел да биде подготвен за Олимписките игри во Париз, објавија српските медиуми. Српскиот тен ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ ПОВРЕДА

ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ ПОВРЕДА

Бранителот на титулата Новак Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос пред четвртфиналето поради повреда на коленото. Тој денеска беше на лекарски прегледи о ...
ЗАГРИЖЕН СУМ, НЕ СУМ ФАВОРИТ НА РОЛАН ГАРОС, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ ПО СЕРИЈА НЕОЧЕКУВАНИ ПОРАЗИ

ЗАГРИЖЕН СУМ, НЕ СУМ ФАВОРИТ НА РОЛАН ГАРОС, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ ПО СЕРИЈА НЕОЧЕКУВАНИ ПОРАЗИ

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ изјави дека не се смета себеси за фаворит на Ролан Гарос, на кој од утре ќе ја брани титулата. Неговиот прв пр ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ ОДИ НА НОВИ ЛЕКАРСКИ ПРЕГЛЕДИ ПРЕД РОЛАН ГАРОС ОТКАКО МУ ПАДНА ШИШЕ ВРЗ ГЛАВАТА

ЃОКОВИЌ ЌЕ ОДИ НА НОВИ ЛЕКАРСКИ ПРЕГЛЕДИ ПРЕД РОЛАН ГАРОС ОТКАКО МУ ПАДНА ШИШЕ ВРЗ ГЛАВАТА

Новак Ѓоковиќ кажа дека ќе оди на дополнителни лекарски прегледи откако во петокот беше погоден со шише во главата, за што смета дека придонело за нег ...
ЃОКОВИЌ ИЗГУБИ ВО ИНДИЈАН ВЕЛС ОД 123. ИГРАЧ НА РАНГ-ЛИСТАТА

ЃОКОВИЌ ИЗГУБИ ВО ИНДИЈАН ВЕЛС ОД 123. ИГРАЧ НА РАНГ-ЛИСТАТА

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ го доживеа еден од најнеочекуваните порази во кариерата откако изгуби од 20-годишниот Лука Нарди во третото ко ...
ПРВА ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА ЗА СИНЕР, СЕ ВРАТИ ОД ДВА СЕТА НЕГАТИВА ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ВО ФИНАЛЕТО НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА

ПРВА ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА ЗА СИНЕР, СЕ ВРАТИ ОД ДВА СЕТА НЕГАТИВА ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ВО ФИНАЛЕТО НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА

Италијанскиот тенисер Јаник Синер го победи Русинот Данил Медведев во пет сета во финалето на Отвореното првенство на Австралија и ја освои првата гре ...
СИНЕР ВО ФИНАЛЕТО, ЃОКОВИЌ ПОРАЗЕН НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА ПРВПАТ ОД 2018

СИНЕР ВО ФИНАЛЕТО, ЃОКОВИЌ ПОРАЗЕН НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА ПРВПАТ ОД 2018

Јаник Синер ќе се бори за својата прва гренд слем титула откако го победи актуелниот шампион Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Отвореното првенство на ...
ЃОКОВИЌ ИЗГУБИ САМО ТРИ ГЕМА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ШТО Е НАЈУБЕДЛИВАТА ПОБЕДА НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ ОД 1993

ЃОКОВИЌ ИЗГУБИ САМО ТРИ ГЕМА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ШТО Е НАЈУБЕДЛИВАТА ПОБЕДА НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ ОД 1993

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Отвореното првенство на Австралија со безмилосната победа над 20. носител Адријан Манарино, при што из ...
1 2 3 19 10 / 182 НАПИСИ