ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,3 СТЕПЕНИ ГИ СТРЕСЕ СКОПЈАНИ

  ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,3 СТЕПЕНИ ГИ СТРЕСЕ СКОПЈАНИЕпицентарот е на македонско-косовската граница на длабочина од 2 километри, на 27 километри од Скопје. (архивска фотографија)

  Земјотрес од 3,3 степени ноќва стресе во Скопје, според првичните информации од Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

  Краткиот, но силен потрес, се случи во 23.07 минути, а епицентарот е на македонско-косовската граница на длабочина од 2 километри.

  Се очекува Скопската сеизмолошка опсерваторија да соопшти официјално со колкава јачина бил земјотресот.

  С. К. ДЕЛЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира