ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,3 СТЕПЕНИ ПОВТОРНО ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,3 СТЕПЕНИ ПОВТОРНО ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

    Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала го стресе Скопје во 15.10 часот. Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар  земјотресот бил со епицентар на пет километри од центарот на градот во регионот на Скопска Црна Гора на длабочина од десет километри.

    Утринава околу седум часот имаше земјотрес во Скопје со јачина од 4,4 степени. По вториот земјотрес граѓаните испаничено ги напуштија домовите и од претпазливост не се враќаат назад.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира