КИНЕСКАТА ОЛИМПИЈКА ЗИ ОСТАНА БЕЗ ЗЛАТЕН МЕДАЛ, НО ДОБИ ПРЕДЛОГ ЗА БРАК СО ДИЈАМАНТСКИ ПРСТЕН

a:1:{s:9:"td_source";s:31:"Рио,(ДејлиМирор)

  КИНЕСКАТА ОЛИМПИЈКА ЗИ ОСТАНА БЕЗ ЗЛАТЕН МЕДАЛ, НО ДОБИ ПРЕДЛОГ ЗА БРАК СО ДИЈАМАНТСКИ ПРСТЕН

  Кинеската олимпијка Хе Зи за малку не освои златен медал во дисциплината скокови во вода на Игрите во Рио, но доби дијамантски прстен откако нејзиното момче, исто така, кинески олимпиец и предложи брак. Зи изгледаше шокирано, кога партнерот Кин Каи ја прекина церемонијата на доделување медали, на кој таа го прими сребрениот медал, за да клекне и да и го покаже вереничкиот прстен.

  30-годишниот Каи, кој претходно освои бронза во скокови во вода, доби потврден одговор на предлогот за брак. Покрај прстенот, тој и даде на Зи црвена роза во стаклена кутија, а публиката беше воодушевена и аплаудираше.

  „Тој ми кажа многу нешта. Ми вети многу работи, но најважната работа е што ова е човекот кому можам да му верувам до крајот на животот“, кажа 25-годишната Зи за АП.

  Двојката потоа беше уловена од камерите во прегратка.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира