Категорија: Олимписки приказни

1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ
ТОКИО ГО ИЗГАСНА ОЛИМПИСКИОТ ПЛАМЕН И ГО ПОЗДРАВИ ПАРИЗ КАКО СЛЕДЕН ДОМАЌИН

ТОКИО ГО ИЗГАСНА ОЛИМПИСКИОТ ПЛАМЕН И ГО ПОЗДРАВИ ПАРИЗ КАКО СЛЕДЕН ДОМАЌИН

Маскирани спортисти продефилираа на речиси празниот Олимписки стадион, додека Токио го изгасна олимпискиот пламен и му го предаде олимпиското знаме на ...
ЌЕРКАТА НА БРУС СПРИНГСТИН ОСВОИ ОЛИМПИСКО СРЕБРО ВО КОЊИЧКИ СПОРТОВИ

ЌЕРКАТА НА БРУС СПРИНГСТИН ОСВОИ ОЛИМПИСКО СРЕБРО ВО КОЊИЧКИ СПОРТОВИ

Џесика Спрингстин, ќерката на рок легендата Брус Спрингстин, му помогна на тимот на САД да го освои сребрениот медал во коњички спортови на Олимпискит ...
ИНДИЈА ГО СЛАВИ ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ПОЕДИНЕЧНА КОНКУРЕНЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА

ИНДИЈА ГО СЛАВИ ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ПОЕДИНЕЧНА КОНКУРЕНЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА

Индија го освои првото олимписко злато во атлетика и само второ во поединечна конкуренција во историјата откако Нираџ Чопра изненадувачки славеше во ф ...
БОРАЧОТ НУРОВ ИЗГУБИ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО, НО ОСТАНУВА ВО ИГРА ЗА БРОНЗА

БОРАЧОТ НУРОВ ИЗГУБИ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО, НО ОСТАНУВА ВО ИГРА ЗА БРОНЗА

Борачот Магомедгаџи Нуров, втората македонска надеж за медал на Олимписките игри во Токио, ја изгуби четвртфиналната борба со Кубанецот Реинерис Салас ...
ПУЛЕКСЕНИЈА ЈОВАНОСКА ДЕВЕТТА ВО КАТИ НА ДЕБИТО ВО КАРАТЕ НА ОЛИМПИЈАДАТА

ПУЛЕКСЕНИЈА ЈОВАНОСКА ДЕВЕТТА ВО КАТИ НА ДЕБИТО ВО КАРАТЕ НА ОЛИМПИЈАДАТА

Македонската каратистка Пулексенија Јованоска не успеа да се вклучи во борбата за медали во кати на Олимписките игри во Токио, откако го зазеде послед ...
12-ГОДИШНА ЈАПОНКА ОСВОИ ОЛИМПИСКО СРЕБРО ВО СКЕЈТБОРДИНГ

12-ГОДИШНА ЈАПОНКА ОСВОИ ОЛИМПИСКО СРЕБРО ВО СКЕЈТБОРДИНГ

Дванаесетгодишната јапонска скејтбордерка Кокона Хираки стана една од најмладите освојувачки на олимписки медал во историјата, откако заврши како втор ...
ГИМНАСТИЧАРОТ АРТЕМ ДОЛГОПЈАТ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ОЖЕНИ ВО ИЗРАЕЛ И ОТКАКО МУ ДОНЕСЕ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО

ГИМНАСТИЧАРОТ АРТЕМ ДОЛГОПЈАТ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ОЖЕНИ ВО ИЗРАЕЛ И ОТКАКО МУ ДОНЕСЕ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО

Артем Долгопјат си го исполни сонот да стане олимписки шампион, но дома во Израел, тоа нема да му биде доволно да се ожени со својата девојка. Гимнас ...
ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ

ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ

Венецуелката Јулимар Рохас собори долготраен светски рекорд во трискок и го освои златниот медал од Олимпијадата во Токио. Рохас скокна 15,67 метри во ...
ЃОКОВИЌ ОСТАНА БЕЗ ОЛИМПИСКИ МЕДАЛ

ЃОКОВИЌ ОСТАНА БЕЗ ОЛИМПИСКИ МЕДАЛ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ дојде на Олимпијадата со освоени три од три гренд слема годинава, но од Токио се враќа без медал . Светскиот рекет број ...
ЃОКОВИЌ БЕЗ ОЛИМПИСКОТО ЗЛАТО, ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ИЗГУБИ ОД ЗВЕРЕВ

ЃОКОВИЌ БЕЗ ОЛИМПИСКОТО ЗЛАТО, ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ИЗГУБИ ОД ЗВЕРЕВ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ изгуби од Александер Зверев со 6:1, 3:6, 1:6 во полуфиналето на Олимписките игри во Токио и му останува борба ...
1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ