Категорија: Олимписки приказни

1 2 3 4 6 20 / 55 НАПИСИ
ВО ПАРИЗ ЌЕ ИМА УШТЕ ПОВЕЌЕ ОЛИМПИСКИ МЕДАЛИ ВО ТЕКВОНДО, РЕЧЕ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ НА СВЕЧЕНИОТ ПРЕЧЕК НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

ВО ПАРИЗ ЌЕ ИМА УШТЕ ПОВЕЌЕ ОЛИМПИСКИ МЕДАЛИ ВО ТЕКВОНДО, РЕЧЕ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ НА СВЕЧЕНИОТ ПРЕЧЕК НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

Дејан Георгиевски го постигна невозможното и направи теквондото на неколку дена да стане спорт за кој најмногу се зборува во Македонија. Тој го заслуж ...
РАГБИСТИТЕ НА ФИЏИ ПО ПЕТ МЕСЕЦИ ЌЕ СИ ГИ ВИДАТ СЕМЕЈСТВАТА ОТКАКО ГО ОСВОИЈА ЗЛАТОТО ВО ТОКИО

РАГБИСТИТЕ НА ФИЏИ ПО ПЕТ МЕСЕЦИ ЌЕ СИ ГИ ВИДАТ СЕМЕЈСТВАТА ОТКАКО ГО ОСВОИЈА ЗЛАТОТО ВО ТОКИО

Рагбистите на Фици го одбранија олимпиското злато откако во финалниот меч го совладаа Нов Зеланд со 27:12 и за награда, конечно ќе си ги видат семејст ...
15-ГОДИШНАТА МИА БЛАЖЕВСКА ЕМИНОВА 40-ТА НА 100 МЕТРИ СЛОБОДНО ВО ТОКИО ОТКАКО ПОБЕДИ ВО СВОЈАТА ГРУПА

15-ГОДИШНАТА МИА БЛАЖЕВСКА ЕМИНОВА 40-ТА НА 100 МЕТРИ СЛОБОДНО ВО ТОКИО ОТКАКО ПОБЕДИ ВО СВОЈАТА ГРУПА

Најмладата македонска олимпијка Миа Блажевска Еминова победи во својата квалификациска група на 100 метри слободно на Олимписките игри во Токио, но не ...
ВЛАДАТА ГИ НАГРАДИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ И НЕГОВИОТ ТРЕНЕР СО 40 ИЛЈАДИ ЕВРА

ВЛАДАТА ГИ НАГРАДИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ И НЕГОВИОТ ТРЕНЕР СО 40 ИЛЈАДИ ЕВРА

Владата донесе одлука на вчерашната седница да му додели парична награда од 1,2 милиони денари на олимпискиот вицешампион во теквондо Дејан Георгиевск ...
ПРВАТА ОЛИМПИСКА ШАМПИОНКА ОД ФИЛИПИНИ НАГРАДЕНА СО СТАН, КУЌИ И ДОЖИВОТЕН БЕСПЛАТЕН АВИОНСКИ БИЛЕТ

ПРВАТА ОЛИМПИСКА ШАМПИОНКА ОД ФИЛИПИНИ НАГРАДЕНА СО СТАН, КУЌИ И ДОЖИВОТЕН БЕСПЛАТЕН АВИОНСКИ БИЛЕТ

Хидилин Дијаз бесплатно ќе лета со авион цел живот откако ѝ го донесе првото олимписко злато на својата земја Филипини, на што се чекаше речиси еден в ...
ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ Е ОЛИМПИСКИ ВИЦЕШАМПИОН ВО ТЕКВОНДО

ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ Е ОЛИМПИСКИ ВИЦЕШАМПИОН ВО ТЕКВОНДО

Дејан Георгиевски е олимписки вицешампион во теквондо во категоријата до 80 килограми. Тој се закити со сребро откако во финалето изгуби со 15:9 од Ру ...
ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ЗЛАТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО, ФИНАЛЕТО Е ВО 14:45 ЧАСОТ

ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ЗЛАТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО, ФИНАЛЕТО Е ВО 14:45 ЧАСОТ

Теквондистот Дејан Георгиевски ќе се бори за златото во категоријата над 80 килограми на Олимписките игри во Токио, со што Македонија го обезбеди први ...
ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО

ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО

Македонскиот теквондист Дејан Георгиевски се пласираше во полуфиналето на Олимписките игри во Токио во категоријата над 80 килограми. За пласман во фи ...
ЈАПОНКА НА 13 ГОДИНИ СТАНА ОЛИМПИСКА ШАМПИОНКА ВО СКЕЈТБОРДИНГ

ЈАПОНКА НА 13 ГОДИНИ СТАНА ОЛИМПИСКА ШАМПИОНКА ВО СКЕЈТБОРДИНГ

Тринаесетгодишната Јапонка Момиџи Нишија влезе во историјата како првата олимписка шампионка во скејтбординг, спорт кој во Токио дебитира на Олимписки ...
БРАТ И СЕСТРА ВО ИСТ ДЕН ОСВОИЈА ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

БРАТ И СЕСТРА ВО ИСТ ДЕН ОСВОИЈА ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

Јапонски џудисти станаа првите брат и сестра во историјата на Олимписките игри кои освоија златен медал во ист ден. Семејството Абе имаше вечер за па ...
1 2 3 4 6 20 / 55 НАПИСИ