Категорија: Олимписки приказни

1 2 3 4 5 6 40 / 55 НАПИСИ
УАПСЕН ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА ИОК ЗА ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА

УАПСЕН ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА ИОК ЗА ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА

Висок функционер на Меѓународниот олимписки комитет од Ирска беше однесен во болница денес откако полицијата го уапси во неговиот хотел во Рио по обви ...
СУДИЈА ВО РИО НАРЕДИ ЗАПЛЕНА НА ПАСОШОТ НА ЛОКТИ, ТАТКО МУ ВЕЛИ ДЕКА Е ВРАТЕН ВО САД

СУДИЈА ВО РИО НАРЕДИ ЗАПЛЕНА НА ПАСОШОТ НА ЛОКТИ, ТАТКО МУ ВЕЛИ ДЕКА Е ВРАТЕН ВО САД

Таткото на американскиот пливач Рајан Локти рече дека неговиот син, кој освои златен медал на Олимпијадата во Рио, се вратил во САД пред да стигне нар ...
АМЕРИКАНСКИТЕ ОЛИМПИЈЦИ МОРА ДА ПЛАТАТ ДАНОК ЗА ОСВОЕНИТЕ МЕДАЛИ ВО РИО

АМЕРИКАНСКИТЕ ОЛИМПИЈЦИ МОРА ДА ПЛАТАТ ДАНОК ЗА ОСВОЕНИТЕ МЕДАЛИ ВО РИО

Некои работи се гарантирани во животот: олимписки медал не е една од тие работи, но сигурно е дека има данок за него, барем за спортистите од САД во Р ...
КИНЕСКАТА ОЛИМПИЈКА ЗИ ОСТАНА БЕЗ ЗЛАТЕН МЕДАЛ, НО ДОБИ ПРЕДЛОГ ЗА БРАК СО ДИЈАМАНТСКИ ПРСТЕН

КИНЕСКАТА ОЛИМПИЈКА ЗИ ОСТАНА БЕЗ ЗЛАТЕН МЕДАЛ, НО ДОБИ ПРЕДЛОГ ЗА БРАК СО ДИЈАМАНТСКИ ПРСТЕН

Кинеската олимпијка Хе Зи за малку не освои златен медал во дисциплината скокови во вода на Игрите во Рио, но доби дијамантски прстен откако нејзиното ...
БОЛТ ЗАРАБОТУВА 33 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГОДИШНО, 20 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД КОЈ БИЛО ДРУГ АТЛЕТИЧАР

БОЛТ ЗАРАБОТУВА 33 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГОДИШНО, 20 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД КОЈ БИЛО ДРУГ АТЛЕТИЧАР

Богатството на Јусеин Болт е проценето на 60 милиони долари и годинава се очекува да биде меѓу 30-мината најплатени спортисти на планетата со заработк ...
ЛАЖНИ ПОЛИЦАЈЦИ ВО РИО ГО ОГРАБИЈА ЛОКТИ И УШТЕ ТРОЈЦА АМЕРИКАНСКИ ПЛИВАЧИ

ЛАЖНИ ПОЛИЦАЈЦИ ВО РИО ГО ОГРАБИЈА ЛОКТИ И УШТЕ ТРОЈЦА АМЕРИКАНСКИ ПЛИВАЧИ

Четворица американски пливачи, вклучувајќи го шесткратниот олимписки шампион Рајан Локти, беа ограбени во Рио од разбојници, преправени во вооружени п ...
БЕГАЛКАТА МАРДИНИ СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ НА СВЕТОТ ЗА СТРАДАЊЕТО НА РАСЕЛЕНИТЕ СО НАСТАПОТ ВО РИО

БЕГАЛКАТА МАРДИНИ СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ НА СВЕТОТ ЗА СТРАДАЊЕТО НА РАСЕЛЕНИТЕ СО НАСТАПОТ ВО РИО

Пливачката која беше инспирација на Олимпијадата во Рио, сириската бегалка Јусра Мардини, верува дека нејзиниот настап на Игрите ќе помогне да му се о ...
ЧЕТИРИ ДЕНА ПО МЕДАЛОТ ВО РИО, ЛИНГ СЕДНА ВО КОМБАЈН ДА МУ ПОМОГНЕ НА ТАТКО МУ СО ЖЕТВАТА

ЧЕТИРИ ДЕНА ПО МЕДАЛОТ ВО РИО, ЛИНГ СЕДНА ВО КОМБАЈН ДА МУ ПОМОГНЕ НА ТАТКО МУ СО ЖЕТВАТА

Олимпискиот медалист во стрелаштво Ед Линг ја замени пушката со комбајн веднаш откако се врати на семејната фарма по настапот во Рио. 33-годишниот Бри ...
ЕГИПЕТСКИ ЏУДИСТ ИСВИРКАН ОТКАКО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРОТИВНИК ОД ИЗРАЕЛ

ЕГИПЕТСКИ ЏУДИСТ ИСВИРКАН ОТКАКО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРОТИВНИК ОД ИЗРАЕЛ

Египетскиот џудист Ислам Ел Шехаби беше гласно исвиркан од публиката на Олимписките игри во Рио по неговиот дуел со Израелецот Ор Сасон, бидејќи одби ...
ФЕЛПС Е НАЈДОБРИОТ ОЛИМПИЕЦ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 2.168 ГОДИНИ, ИЗРАМНИ РЕКОРД ОД 152 П.Н.Е.

ФЕЛПС Е НАЈДОБРИОТ ОЛИМПИЕЦ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 2.168 ГОДИНИ, ИЗРАМНИ РЕКОРД ОД 152 П.Н.Е.

Со последните два златни медали на Игрите во Рио, најтрофејниот олимпиец Мајкл Фелпс стигна до бројката од 21 злато во кариерата и вкупно 25 медали. ...
1 2 3 4 5 6 40 / 55 НАПИСИ